Zonguldak’ta genç kızdan 15 gündür haber alınamıyor

Genel May 08, 2023 Yorum Yok
DHA

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki Özge Kocasoy, İstanbul’dan Ramazan Bayramı ziyaretine gelen kuzeni H.D. ve birkaç arkadaşıyla gezmek için konuttan çıktıktan sonra bir daha geri dönmedi.

Yılmaz Kocasoy, torunu Özge’nin, İstanbul’un Kaynarca ilçesi Kavakpınar Mahallesi’nde yaşayan anneannesi ve H.D.’nin de babaannesi olan A.D.’nin konutuna götürüldüğünü sav etti.

“Evlendirmek için kaçırdılar”

Yılmaz Kocasoy, birebir vakitte akrabası da olan eski dünürü A.D.’nin torunu Özge’yi, öteki torunu H.D. ile evlendirmek için kaçırdığını belirterek polise başvurdu. Polisin çalışmasında Özge Kocasoy bulunamadı.

“Üstümüze saldırdılar”

Yılmaz Kocasoy, telefonla görüştüğü A.D.’nin, Özge’nin yanlarında olduğunu söylediğini belirterek, şunları söyledi:

Bayramın 2’nci günü, bunlar benim öteki torunum H.D. ile 3-5 arkadaş gezmeye gidiyorlar. Tabi anlaşmalıymış. İstanbul’dan telefon açıyor torununa A.D., ‘Sen bu kızı otomobille getir Kozlu’ya. Ben buradan otomobil gönderiyorum. Otomobile atıp getireceğiz’ demiş. Bir duyduk, kaçmışlar. Telefon ettik öbür tarafa. ‘Kız bizde yok’ deyip de inkar ettiler. Sonra zora gelince, ‘Tamam gelin. Anlaşalım. Kız bizde’ dediler. Buradan gittik oraya. Gittikten sonra ‘tamam’ dedik. Biz tabi karakola tabir verdik. Kayıp ihbarında bulunduk. İstanbul’a gittik. Kızı, ‘Size teslim edeceğiz’ dediler. Oraya gidince de hepsi de üstümüze saldırdı. Kızın Çayırova’da olduğunu söylediler bize. Hani bizi oraya getirip orada bizi dövdürecekler, bizi kaybedeceklerdi.

“Bensiz durmaz”

İstanbul’da da kayıp ihbarında bulunduklarını, fakat polisin Özge’yi bulamadığını belirten Yılmaz Kocasoy, A.D.’nin ‘başlık parası’ teklif edip muahedeye çalıştığını öne sürerek, şu sözleri kullandı:

15 gündür kızımızla ne yapar ne eder? Ne telefon ne bir şey, haber alamıyoruz. Kızımızın bulunmasını istiyoruz. Kızımızı almak istiyoruz. 15 yaşında daha. Bana bunlar para teklif ediyorlar. O kızın ben neyini kocaya vereyim küçük yaşta. Çocuk da ufak aslında. Evlendirmek istiyorlar. ‘Gelin anlaşalım’ diyorlar. Buradan, mutabakat programına gittik palavradan. Kızımızı da sakladılar. Konuşamıyoruz kızla, bir haber alamıyoruz 15 günden beri. Ne yaptı? O dedesiz durmaz. O bensiz durmaz, benim kızım. Ben büyüttüm onu. Annesi babası değil, ben büyüttüm onu. Muhakkak bensiz durmaz.

“Abla dön artık”

Özge’nin kardeşi 13 yaşındaki Miraç Kocasoy, ablasına seslenerek, “Herkes ağlıyor, ben de üzülüyorum. İçime atıyorum daima, ağlayamıyorum. Arasın bizi. Bizimkiler daima ağlıyor, herkes perişan. Çok özledik. Abla geri dön artık. Herkes seni özledi.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir