Zincirlikuyu’da makas atma kazası: 8 yaralı

Genel Nis 26, 2023 Yorum Yok
İHA

Saat 23.30 sıralarında Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu mevkiindeki kazaya karışan şoförlerin argümanlarına nazaran, Levent istikametinde seyir halinde olan Niyazi B. denetimindeki 06 COU 341 plakalı araba, makas atarak çok hızlı formda ilerlerken direksiyon hakimiyetini kaybederek evvel İlker Ermiş denetimindeki 34 TCA 51 plakalı taksiye ve diğer bir arabaya çarparak bariyerleri aştı ve karşı şeride geçti. Karşı şeride geçen 06 COU 341 plakalı araba, Beşiktaş istikametindeki 3 araba ve 1 midibüse çarptı.

8 kişi yaralandı

Kazaya karışan kimi şoförler durumu sıhhat, itfaiye ve polis gruplarına bildirdi. Olay yerine gelen gruplar çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmalar sonucu aracın karıştığı zincirleme kazada 8 kişi yaralanırken, yaralıların hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Yaralılar, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde etraftaki hastanelere kaldırıldı.

PArk halindeki camına bariyer kesimi girdi

Park halindeki camına bariyer kesimi gelen Sabahattin Aker,

Araba çok süratli gelince denetimini kaybederek bariyerlere daldı. Bariyerlere daldığı üzere büyük bir patlama sesi çıktı. Direkleri falan hepsini dağıttı. Karşı taraftan geldi. Beşiktaş istikametinden Levent tarafına gerçek. Haliyle de büyük bir gürültü ile demirleri patlatınca fırlayıp geldi camı patlattık. Burada arkadaşlarla muhabbet ediyorduk. Arkadaş beni itmeseydi o demir bize gelecekti.

dedi.

“Makas atarak geliyormuş”

Bir başka kazaya karışan arabanın şoförü Samir Mehmedov,

Orta şeritte gidiyorduk bir anda güya üzerimize bir şey düşer üzere oldu. Adam karşı şeritten makas atarak geliyormuş. Kaldırıma vururken de arabası havalanmış. Bu hale koydu benden diğer 4 otomobil daha var. İki bireydik biz. Şurada duba ön camdan girdi zati. Görünce yan yatmasam çok makûs sonuçlar olabilirdi.

şeklinde konuştu.

Kazayla ilgili çalışmalar devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir