Yunanistan Bayan Voleybol Ulusal Grubu’nun başantrenörü Yunus Öçal oldu

Spor Haberleri May 14, 2023 Yorum Yok
AA

Yunanistan Voleybol Federasyonu, AEK’da vazifesini sürdüren Yunus Öçal’ı bayan ulusal kadrosu başantrenörlüğü vazifesine getirdi.

“Birkaç adayla birlikte beni düşünüyorlardı”

Marcello Abbondanza’nın ekipten ayrılıp Güney Kore’ye gitmesinin akabinde sürecin çok süratli geliştiğini aktaran Öçal, şu biçimde konuştu:

“Birkaç adayla birlikte beni düşünüyorlardı. Marcello’nun da önermesiyle hakikat adayın ben olduğumu düşündüler. Beni tanımalarının da kararlarında tesiri oldu.”

“Hedefimiz kümeden çıkmak”

Bu yaz Yunanistan Ulusal Ekibi’yle Avrupa Şampiyonası’nda uğraş edeceklerini belirten Öçal, şu sözleri kullandı:

“Grubumuzda Türkiye, Azerbaycan, Çekya üzere sert gruplar var. Altı kadro ortasında birinci 4’e girerek kümeden çıkmamız lazım. Sonuç odaklı hareket etmemiz gerekiyor. Kadroyu da buna nazaran kuracağız. Yetenekli oyuncularımız var. Birinci maksadımız kümeden çıkmak, sonra adım adım ilerleyeceğiz.”

AEK’yı çalıştırmaya devam edecek

2023 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası 15 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın mesken sahipliğinde düzenlenecek.

Öçal, AEK Bayan Voleybol Grubu’ndaki başantrenörlük misyonunun devam edeceği bilgisini paylaştı. AEK, tecrübeli çalıştırıcı idaresinde geçen dönem tarihinde birinci sefer Yunanistan Kupası’nı kazanmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir