Yerli turistin tatil planları ikinci tipe kaldı

Gündem May 18, 2023 Yorum Yok
İHA

Türkiye’nin tarihi seçiminde sandıktan ikinci çeşit kararı çıktı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’nin akabinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2’nci cinse kalmasıyla birlikte yerli turist tatil planlarını erteledi.

“Vatandaşlarımız tatil planlarını ötelemiş oldu”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) İdare Şurası üyesi ve Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Lideri Ömer Faruk Dengiz, değerli olanın ülkenin bekası olduğunu tabir ederek, “Bilindiği üzere tüm Türkiye seçime gitti. Halkımız vatandaşlık misyonunu yaparak oylarını kullandı. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2’nci çeşide kalmasıyla birlikte doğal olarak vatandaşlarımız tatil planlarını ötelemiş oldu. Halkımız vatandaşlık vazifesini yaparak ülkenin bekası için herkes memleketinde oyunu kullanacaktır. Cumhurbaşkanlığının 2’nci çeşide kalması bizleri üzmemiştir, seçim olduğu için bu durumun başımızın üstünde yeri vardır. Herkesin demokratik hakkını kullanarak oylarını vermesi gerektiğini düşünüyoruz” formunda konuştu.

Sahiller yabancı turistlere kaldı

Bodrum kıyılarının yabancı turistlere kaldığını kelamlarına ekleyen Dengiz, “1 Nisan’dan itibaren yurt dışı uçuşları başlamıştı. Geçen yılla karşılaştırırsak 100 günde yüzde 45 artış görüldü. Kurvaziyer turizminde de önemli sayıda seferler başladı. Bu durum turizm için uygun bir gelişmedir. Umarım bu halde dönem devam eder” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir