Yeni Citroen e-C4 ve e-C4 X satışa çıkıyor

Genel May 21, 2023 Yorum Yok
AA

Citroen, WLTP döngüsünde 420 kilometreye (km) kadar menzile ulaşabilen yeni yüksek performanslı e-C4 ve e-C4 X versiyonlarını müşterilerin beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

İlk versiyona kıyasla menzilleri yaklaşık yüzde 17 artarak 360 km’den 420 km’ye çıkan arabalar, yeni 54 kWsa batarya ve 115 kW (156 HP) güç üreten daha verimli motorlarıyla rekabetteki pozisyonlarını daha da üst bir düzeye taşıyor.

e-C4 ve e-C4 X, ortalama WLTP döngüsüne nazaran 400 km kıymetinin üzerine çıkan menzilini yeni bir elektrik motorun takviyesiyle sağlıyor.

Yeni elektrikli güç-aktarma sistemlerinin motoru ve bataryası, daha verimli olacak ve değerli teknolojik gelişmelerden yararlanacak formda tasarlandı.

Şarj müddetleri değişmiyor

Batarya kapasitesi artmasına karşın şarj mühletleri artmıyor. Böylelikle kullanım rahatlığı ve pratiklik özellikleri motamot devam ediyor. e-C4 ve e-C4 X’in yeni elektromotoru tüm kullanım ihtiyaçlarına ve şarj tahlillerine uyumlu olarak standart tek fazlı 7,4 kW entegre şarj aygıtıyla donatılıyor.

Ayrıca e-C4 ve e-C4 X, 100 kW süratli şarj (DC) ile 30 dakikada yüzde 20’den yüzde 80’e şarj olabiliyor. Günlük kullanıma uygun e-C4 ve e-C4 X, farklı seyahat alışkanlıklarını karşılayan ve ulaşılabilir bir elektrikli ulaşım tahlili sunuyor.

Hem e-C4 hem de e-C4 X modellerinde en üst donanım düzeyi olan Shine Bold ile sunulacak yeni ve daha güçlü 115 kW (156 HP) elektrik motoru ve yeni 54 kWsa batarya daha fazla sürüş keyfi, menzil ve çok istikametli kullanım sağlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir