Yavuz Ağıralioğlu, Uygun Parti’den neden istifa ettiğini açıkladı

Gündem Mar 30, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Millet İttifakı’na yönelik kelamları nedeniyle Güzel Parti’den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, “Köprüye geçene kadar ayıya dayı diyecek değilim” dedi.

Ağıralioğlu’nun açıklamaları şu halde:

“Siyasi çabam içinde partim ve partimin aidiyet duyduğu bu pakt içindeki durumum partime yük olmaya başlamıştı. İstifam bu türlü bir duyguyu barındırıyor. Cumhurbaşkanlığı ortak adaylığı iradesine imza atmadım, partimin oldu bitti ile karşı karşıya bırakılıp, emeklerin 3 5 günde heba edilmesine itiraz ettim. Dayatmayı kabul edilemez bulduğumu tabir ettim. Adaylığa da başvurmadım. Benim için faziletli olan buydu. Faziletli ve mecburî olan kısmı şurasıdır, açıklamalarımla partimin mutabık kaldığı siyasi tabanı gölgeler haline geldim.

Ben köprüyü geçmek için bir yanlışa dayı diyecek adam değilim. Kuralsız, ahlaksız, prensipsiz, ölçüsüz kazanmaktansa; mertlikle kaybetmeyi yeğleyen siyasi lisanı önceledim.

Bize dayatılan, bu dayatmanın ardından memleketin en müstesna makamlarının şantaja maruz kaldığı gerçeğinin beni mecbur ettiği kararı verdim.

İyi Parti ile olan siyasi beraberliğimi nihayete erdiriyorum. Nihayete erdirdiğim şey, Düzgün Parti’nin kırmızı çizgisi olarak bildiğim şeyler. Kem kelam etmem, arkadaşlarımdır. Haklarını ihlal etmem lakin onlara kudret dilerim.

Görev değişikliklerinden sonra aldığım tavırlar ortadadır. 3 4 sefer misyon değişikliğine maruz kaldım, kimilerinin haberini basından öğrendim. Ben basından misyon değişikliğimi öğrendiğim iki seferde, kendimi çok bedelsiz hissettim.

Genel Liderden pazartesi günü randevu istedim. Bu türlü bir hassasiyet taşıyordum. Nihayetinde yol beraberliğimiz oldu. Misyonları yaparken de milletimizi utandırmadığımı, partililere yük olmadığımı düşünüyorum. Hiçbir mevkide ne milletimin ne partideki arkadaşlarımın utancı olmadım. Elimden geldiği kadar her şeyin en düzgününü yapmaya çalıştım.

İyi Parti hakarete uğramış, ithama uğramış insanların partisidir.”

Ayrıntılar gelecek…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir