Volvo Cars, 1300 kişiyi işten çıkaracak

Genel May 06, 2023 Yorum Yok
AA

Son vakitlerde birçok araba üreticisi, maliyetleri düşürme kapsamında binlerce çalışanla yollarını ayırma kararı almıştı. İşten çıkarma kervanına Volvo da katıldı.

İsveç merkezli araba üreticisi Volvo Cars, maliyetleri azaltma planı kapsamında 1.300 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Volvo Cars’dan yapılan açıklamada, araba üreticisinin, önümüzdeki aylarda global operasyonlarında maliyetleri düşürmeye ve verimliliği artırmaya devam edeceği belirtildi.

Geçen yıl başlatılan “kemer sıkma programı” kapsamında çoğunluğu İsveç’teki ofislerde çalışanlar ortasında olmak üzere iş gücünün yüzde 6 azaltacağının aktarıldığı açıklamada, bunun da şirketin çalışan sayısının yaklaşık 1.300 kişi azaltacağı manasına geldiği söz edildi.

Volvo CEO’sundan açıklamalar

Ancak, daha fazlasını yapmamız gerektiği açık. İktisatta aykırı rüzgarlar, artan ham husus fiyatları ve artan rekabet, bölümümüz için bir mühlet daha zorluk teşkil etmeye devam edecek üzere görünüyor.

Çinli araba kümesi Geely’nin bir yan kuruluşu olan Volvo Cars, 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli araç satmayı hedefliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir