Van’da özel harekat polisi, gençlerle Kick Boks Dünya Kupası’na hazırlanıyor

Spor Haberleri Nis 09, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Katıldığı birçok tertipte kıymetli başarılara imza atan Muhammed Süleyman Gülle, bu yıl düzenlenecek Kick Boks Dünya Kupası’nda başarılarına bir yenisini daha eklemek istiyor.

Bu emelle Yeni Van Polis Gücü Spor Kulübü bünyesinde kick boks eğitimi alan atletlerle vakit zaman idmana çıkan Gülle, kendisini örnek alan gençlere tecrübelerini de aktarıyor.

Özel Harekat Şubesi yerleşkesindeki spor salonunda idman yaparak Dünya Kupası hazırlıklarını sürdüren Gülle, ülkeye ve teşkilatına bir gurur daha yaşatma peşinde.

“Başarılı olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum”

Kick boksa 9 yaşında başlayan Gülle, misyonlardan kalan vaktinde idman yaptığını söyledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Gaziler Engelli Spor Kulübü ismine şampiyonalara katıldığını anlatan Gülle, şöyle konuştu:

Türkiye şampiyonluğumu Ordu’da elde ettim. Geçen yıl 9-18 Ağustos’ta Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda 67 kiloda ‘full contact’ tarzında birinci oldum. Akabinde 11-20 Kasım’da Antalya’da yapılan Avrupa Kick Boks Büyükler Şampiyonası’nda da tıpkı kısımda şampiyonluk nasip oldu. Bu gururu ülkeme, emniyet teşkilatına, özel harekat ünitesine, gazi ağabeylerimize, aileme ve sevdiklerime yaşattığım için memnunum. Bu yıl İstanbul’da Dünya Kupası turnuvası yapılacak. Amacımız burada da şampiyon olmak. Ardından Portekiz’de Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Bu şampiyonalarda başarılı olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum.

“Amacımız bayrağımızı dalgalandırmak, gençlere örnek olmak”

Yeni Van Polis Gücü Spor Kulübünün antrenörlerinin de kendisine dayanak verdiğini belirten Gülle,

Amacımız; bayrağımızı dalgalandırmak, bizden sonra gelecek kuşaklara polisliği ve sporu sevdirmek, onları makûs alışkanlıklardan uzak tutmak. 2018 yılında özel harekat polisi oldum. Daha sonra Gaziler Engelli Spor Kulübü bünyesinde maçlara çıkmaya başladım. Bu süreçte dayanaklarından ötürü Özel Harekat Liderimiz Selami Türker, Valimiz Ozan Balcı, Emniyet Müdürümüz Atanur Aydın ve her vakit yanımda olan Özel Harekat Şube Müdürümüz Enver Kaya’ya şükranlarımı sunuyorum. Önümüzdeki iki şampiyonada birinci olup, bu gururu ülkeme, emniyet teşkilatına ve milletimize yaşatmak istiyorum. Muvaffakiyet alınca kardeşlerimiz gelip ‘Biz de sizin üzere ülkemizi gururlandırmak istiyoruz.’ diyorlar. Bundan memnunluk duyuyoruz.

değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir