Uygun Partili Bahadır Erdem’den Yavuz Ağıralioğlu’na sert reaksiyon: Tarih önünde kesinlikle hesap verecek

Gündem Mar 29, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Siyasette hareketliliğin arkası gerisi kesilmiyor…

Cumhur İttifakı’nın adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğu bilinirken, Millet İttifakı da adaylık için Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçti.

Ancak bu seçim muhalefette tansiyona neden oldu.

Masadan kalkan Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı yardımcılığı vazifesine getirilme fikriyle yine ittifaka döndü.

İyi Parti’de kopuşlar başladı

Bu dakikadan sonra ise Güzel Parti’de kopuşlar yaşanmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile pazarlık masasına oturulması, Düzgün Parti’de taşları yerinden oynattı.

Ağıralioğlu’ndan muhalefeti topa tuttu

Geçtiğimiz hafta TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Yavuz Ağıralioğlu, muhalefete çok sert tenkitlerde bulundu.

Ağıralioğlu, “Millet tercihiyle baş başa kalamamış, tercih sıkışmıştır. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısına dönüşmüştür. Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim.” reaksiyonunda bulunmuştu.

Partisinden istifa etti

Bir anda muhalefetin tenkit oklarının çevrildiği isim olan Yavuz Ağıralioğlu ‘gördüğü gerek üzerine’ Âlâ Parti’den istifa etti.

Gözden Kaçmasın Yavuz Ağıralioğlu, Yeterli Parti’den istifa edecek Haberin Detayları

Yaşanan istifa şokunun akabinde ise Yeterli Parti cephesinden bir bir açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Ağıralioğlu’na sert tepki

İyi Parti Genel Lider Yardımcısı Bahadır Fazilet, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada Yavuz Ağıralioğlu’na sert reaksiyon gösterdi.

“Tek adam rejiminin” devamına katkı sağlayanların tarih önünde “muhakkak” hesabını vereceğini söyleyen Fazilet, paylaşımında şu tabirlere yer verdi:

Bu seçimde isimlerin kıymeti yok. Onun için hiç kimse kendini kandırmasın. Mazeret aramasın. Milleti aptal yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, adalete muhalif, vatana, millete, beşere ziyan veren bu nizamın devamına en ufacık bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün kesinlikle verir. Bu seçim uygunlukla berbatlığın seçimi işte o kadar. Bu da bu türlü biline.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir