Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı: Millet kendi iradesini ortaya koyuyor

Gündem May 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

İstanbul’da son yılların en büyük mitingi için iki milyona yakın insan Atatürk Havalimanı’na akın etti.

Ensonhaber takımı de bölgede hazır bulunarak değerli isimlerle röportajlar gerçekleştirdi.

Tuzla Belediye Lideri Şadi Yazıcı, Ensonhaber mikrofonlarına verdiği röportajında, milletin iradesine vurgu yaptı.

“Vatandaşımız ile iç içe bulunduk”

Seçim için çalışmalarından bahseden Yazıcı şunları söyledi:

“Seçim çalışmaları tabi şölen havasında geçer. Toplumun her bölümü ile birlikte gerçekleri anlatmaya, sivil toplum kuruluşlarından tutun da tek bir vatandaştan tek bir bireyimize ulaşana kadar, mesken ziyaretlerinden tutun, Ramazan müddetince iftar sohbetlerinde ve sahurlarda buluşarak, vatandaşımız ile aslında iç içe bulundum. Türkiye’nin meselelerini, milletimizin problemlerini, bundan sonra yapılmaya çalışılan ‘Türkiye Yüzyılı’nın ne olduğu anlatılmaya çalışıldı ve Tuzla’nın her tarafında ve İstanbul’da gördüm ki bu çalışmaları muvaffakiyetle tamamladık.”

“Halkımız ‘Milletin iradesini tekrar biz ortaya koyarız’ diyor “

‘Büyük İstanbul Mitingi’ hakkında kanılarını paylaşan Yazıcı şu tabirleri kullandı:

“Ben 15 seçim geçirmiş birisiyim ve Tuzla İstanbul’un en ucunda şu anda yüzde 40’tan fazla en son mitinge nazaran iştirak ve halkımızın teveccühünü gördüm. Burda da milyonlarca insanı görünce, yollardaki bekleyen ve alana ulaşmaya çalışanları görünce, halkımızın aslında şunu söylüyor; yurt dışından, terör örgütlerine yahut okyanus ötesi bu kararımızı asla değiştiremez, biz kararımızı kendimiz veririz. Biz milletin iradesini kendimiz ortaya koyarız. O kararlarını çok net bir formda ortaya koydukları bir mitingi görüyoruz.”

“Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de bir ihtilal gerçekleştirdi”

Sözlerini devam ettiren Yazıcı şöyle konuştu:

” ‘Aslında biz Türkiye’ye ve Erdoğan’a sahip çıkacağız ve onun yanında olacağız’ diyor halkımız. Ve vatandaşımız, ‘Geçmişte yapılan birçok işin, saymakla bitiremediğimiz işlerle Recep Tayyip Erdoğan kelam verdi yaptı ve Türkiye’de bir ihtilal gerçekleştirdi. Bu ihtilalin de önderi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bundan sonra da ‘Türkiye Yüzyılı’ için daima birlikte hareket edeceğiz.’ dedi ve buna nazaran İstanbul’un mührünü vurduğunu düşünüyorum.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir