Trabzonspor’dan teknik yönetici açıklaması

Spor Haberleri Nis 11, 2023 Yorum Yok

Süper Lig’de geçtiğimiz dönemi şampiyon olarak tamamlayan lakin bu dönem ligde amaçsız kalan ve teknik yöneticisiz kalan Trabzonspor, yaşanan gündeme dair toplumsal medyadan resmi bir açıklama yayınladı.

Bordo-mavili takım, teknik yönetici ile muahede yapılmama nedenini açıkladı.

“Talihsiz sonuçların topluluğumuzu derinden üzdüğünün farkındayız”

Trabzonspor’dan yapılan açıklamada şu sözler kullanıldı:

“Takımımızın yaşadığı şanssız sonuçların topluluğumuzu derinden üzdüğünün farkındayız. Lakin takdir edersiniz ki sağlıklı işleyecek bir tertibi ortaya çıkartmak emek ve vakit gerektirir.

Öncelikle, kulübümüzün iktisadını sürdürülebilir hale getirmek için yapılan çalışmalar, geçmiş periyot borçlarının tahlili, sponsorluklar, yeni projeler ve gelecek döneme dair planlamalarımız biçiminde devam etmektedir.

Göreve geldiğimiz günden itibaren acil ödemeler tahlile kavuşturulmuş, (250 milyon TL) bu para, sponsorluk ve idare konseyi üyelerimizin kulübümüze bağışı formunda karşılanmıştır. Mayıs sonuna kadar da yaklaşık 250 milyon TL daha ödeme yapılacaktır.

“Teknik yönetici konusunu kısa bir müddet içerisinde gündemimizden çıkartmayı arzuluyoruz”

Futbol A Kadro planlamamız dahilinde organizasyonumuza uygun teknik yönetici adayları belirlenirken, rastgele bir grubu çalıştırmayanların dönem sonu mukavele imzalamak istemesi, adaylar ortasında yer alan kimi isimlerin grup çalıştırmasından ötürü görüşme yapılmasının etik olmayacağı nedeniyle şu an için sonuçlandırılamamıştır. Lakin teknik yönetici konusunu kısa bir müddet içerisinde gündemimizden çıkartmayı arzuluyoruz.

Değerli topluluğumuzun, bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da gruplarına takviyesini sürdürmelerini, önümüzdeki dönem her türlü yapılanmasını tamamlamış teknik takım ve oyuncu kümesiyle bütün kulvarlarda yarışacak ve muvaffakiyetten muvaffakiyete koşacak bir grup göreceğini bilmesini isteriz. Saygılarımızla…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir