Trabzonspor’da Orhan Ak istifa etti

Spor Haberleri Nis 06, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye Kupası Çeyrek Final müsabakasında Ankaragücü’ne 3-1 yenilen Trabzonspor’da Teknik Yönetici Orhan Ak, istifa ettiğini duyurdu.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Ak, istifa kararı aldığını belirtti.

“Trabzonspor’da çok şeyler kazandım”

Orhan Ak yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Abdullah Hocamın istifa sürecinde ben hocamızla liderimizle konuştum. Birlikte geldik, birlikte ayrılalım dedik. O süreçte ricada bulundular. Daha farklı görüşler de oldu. Ben ‘2.5 yıldır biriyim. Trabzonspor’da çok şeyler kazandım’ dedim. İçeriden biri olarak yardımcı olmak istedim.”

“Takımla vedalaştım”

Orhan Ak kelamlarının devamında şöyle konuştu:

“Haftalık, aylık konuşabiliriz dedim. Kadronun yaşadığı o durumu görüyorduk. Bir umut tahminen, çıkış olabilir dedik. Kadro ile birinci maç, Adana Demirspor maçı üzücü geçmemişti. Son 2 maç dönemin özeti üzereydi. Bir yere getiriyorsunuz, golden sonra dağılmalar oluyor. Mental sorunu çözemedik. Liderime ulaşamadım ancak Zeyyat Beyefendi ile haber yolladım. Ekip ile vedalaştım. Kulübe ziyan vermemek, önünü açmak lazım. Oyuncuların uğraşına teşekkür ediyorum. Bazen olmuyor, değiştiremiyorsunuz. İçeriden birinin kalması da hakikat değilmiş. Hoş bir deneyim oldu. Herkes hakkını helal etsin. Tek elimizde kalan şeyi de kaybettiğimiz için de üzgünüz. Trabzonspor bu biçimde kaybetmemeli. Trabzonspor’u yenen acı çekerek yenmeli. Bu kadar kolay goller yemek hiç yakışmadı. Kapanış, benim adıma da hüzünlü oldu.”

“Yeni idaresiyle Trabzonspor ayağa kalkacaktır”

Ayrıca Ak şu tabirleri kullandı:

“Sinerjiyi kaybettik. Planlamada kusur yaptık. Sakatlıklar oldu. Bu sene çok dalgalı geçti. Geçen sene yaşadığımız yardımlaşma hissini kaybettik. Ben oyuncularıma bir şey söyleyemem. Onların ayaklarına bakıyorsunuz. Biz onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Deneyimlerimi aktarmaya çalışıyorum. Takımdaşlık hissini yaşayacak onlar. Onlara söyleyecek bir şeyim yok. Bardağın dolu tarafına bakınca, çok şeyler verdiler. Bizler gelip geçiciyiz. 10 haftalık bir süreç var. Taraftardan rica ediyorum, acıya dönüşmesin. Yeni idaresiyle Trabzonspor ayağa kalkacaktır. Çok büyük bir topluluk.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir