The Economist’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci cins tavsiyesi

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

Tarihi 14 Mayıs seçimleri Türkiye’yi ikinci cinse götürdü.

Muhalefetin hayal kırıklığı ve AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarışı açık orta önde tamamlaması muhalif seçmende büyük bir moral bozukluğuna neden oldu.

Millet İttifakı başkanları bu moral bozukluğunu ortadan kaldırmak için peş peşe açıklamalar yaparken yurt dışından birinci takviye geldi.

Economist’ten ikinci cins desteği

Seçimden evvel yayınladığı tahliller, “Erdoğan gitmeli” grafiklerini kapağına taşıyan İngiliz The Economist mecmuasının bir müellifi Twitter hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’na tavsiyeler paylaştı.

Gözden Kaçmasın The Economist, Kemal Kılıçdaroğlu’na dayanağını Twitter kapağına taşıdı Haberin Detayları

“Kılıçdaroğlu ekonomiyi maksat almalı”

Yazar Timothy Ash, Kılıçdaroğlu’na 2. çeşit öncesi borsada spekülasyonlarla ekonomiyi gaye alması teklifinde bulundu.

Ash, paylaşımında, “Kılıçdaroğlu ile birkaç ay evvel Londra’da görüştüm ve sorulara verdiği cevapların zayıf olduğunu düşündüm. O vakitler bu adamın bir kampanyada Erdoğan’ın dengi olmadığını düşünmüştüm. Bu telaşlar bir biçimde gerçekleşti.

Muhalefet, Kemal Kılıçdaroğlu’nun zafiyetlerini baştan beri biliyordu ve Meral Akşener bir nevi gemiden kaçmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu için şu anda en uygun talih, piyasaların ikinci seçimi satın alması ve alıcıları Erdoğan ve önlerindeki büyük ekonomik riskler konusunda pişman etmesi.” ifadelerine yer verildi.

Gözden Kaçmasın The Economist’ten 6’lı masaya takviye: Erdoğan 2023’te gitmeli Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir