TEKNOFEST, 3 günde 1 milyona yakın ziyaretçiyi ağırladı

Genel May 02, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST, dördüncü gününde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda devam ediyor.

27 Nisan-1 Mayıs’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen aktifliği birinci gününde 25 bin 437, ikinci gününde 300 bin, üçüncü gününde ise 600 bin kişi ziyaret etti. 5 gün sürecek aktiflik birinci 3 gününde toplam 925 bin 437 ziyaretçiyi ağırladı.

Birçok aktiflik ve şov var

Her yaştan çok sayıda ziyaretçinin katıldığı TEKNOFEST İstanbul; teknoloji müsabakaları, hava şovları, konserler, çeşitli mevzularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler üzere birçok faaliyete konut sahipliği yapıyor.

1 Mayıs’a kadar devam edecek

Etkinlik; toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı, Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyor.

Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışları düzenleniyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 1 Mayıs’a kadar sürecek aktifliğe ziyaretçi kaydı “teknofest.org” adresinden gerçekleştiriliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir