Süleyman Soylu’dan Ekrem İmamoğlu’na: Türkiye’yi karıştırmaya çalışıyor

Siyaset Haberleri May 10, 2023 Yorum Yok
DHA

14 Mayıs’a sayılı günler kala İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti’den İstanbul 2. bölge milletvekili adayı olan Soylu, Eyüpsultan ilçesi Yeşilpınar Mahallesi’nde düzenlenen programda vatandaşlarla bir ortaya geldi.

İmamoğlu’na yüklendi: Türkiye’yi karıştırmaya çalışıyor

Burada yaptığı konuşmada İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Van mitingini eleştiren Süleyman Soylu, “Şimdi İstanbul’un başında birisi var. İstanbul’daki işleri uygun yaptı ya. Artık Türkiye’yi dolaşıyor, Türkiye’yi karıştırmaya çalışıyor. Recep Tayyip Erdoğan, 4 yıllık belediye başkanlığı devrinde benim de hayatıma, herkesin hayatına dokundu. Dokunduğu için onu bu millet emniyetli gördü, itimat edilir gördü, iş yapan gördü, başbakanlığa taşıdı. Yanlış mı söylüyorum? 4 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan kişi ne yaptı? Bana bir şey söyleyin, bir tek şey söyleyin. Ne yaptı? Hayatınızın neresine dokundu. Kendi adamlarına ihale vermekten nereye dokundu diğer? Bir tane şey söyleyin. Bu millet inanarak, güvenerek söylediklerine oy verdi. Her 100 söylediğinin 86’sını yapmadı. 10 adedine kısmen başladı, palavradan dolandan. Geri kalanını da 100 söylediğinden 3-4 puanından bir kısmını yaptı. Onlar esasen yapılabilecek işlerdir. Onların da bir kısmı Erdoğan’ın periyodunda başlamıştı” biçiminde konuştu.

“HDP ve PKK bayrakları altında miting yapıp Selo’ya selam gönderiyor bunlar”

Eleştirilerini sürdüren Soylu, şunları söyledi:

‘Hiçbir şey yapmadı’ demeyelim. Tekrar bir şey yaptı. Hakkını yemem, yaptı. İstanbul’u spora alıştırdı. Sabahleyin otobüs itiyor İstanbullular. İtiyorlar mı? Öteki? Otobüsler yanıyor, bu sefer yürümeye başlıyorlar. Gerçek mu? Diğer? Bir de Recep Tayyip Erdoğan’ın ona bıraktığı, o metrolardaki yürüyen merdivenler var ya, onlara elektrik dahi veremiyor. Türkiye’nin en maharetsiz adamları, en yalancı adamları, her vakit kaybettirici adamları bunlar. Bunlar gitmişler Van’da HDP ve PKK bayrakları altında miting yapıp Selo’ya selam gönderiyor bunlar. Bunun hesabını soracak mıyız?

İçişleri Bakanı olarak 7 yıldır misyon yaptığını belirten Süleyman Soylu, “Allah şahittir. Nerede yattığımızı, nerede kalktığımızı bilmiyoruz. Benim yatağım Kato Dağları oldu. Benim yatağım Gabar Dağları oldu. Benim yatağım Namaz Dağları oldu. Benim yatağım Tendürek Dağları oldu. Hangi dağda üs bölgesi kurmuşsam huzurla yattım. Hangi dağda üst bölgesi kurulmamışsa huzursuz yattım. Zira Tayyip Erdoğan bana bir şey söyledi, ‘İnlerine gideceksin’ dedi. Bu milleti bir daha rahatsız edemeyecekler. Allah şahit her yerde inlerine girdik. Girmeye devam ediyoruz” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir