Süleyman Soylu: Ekrem İmamoğlu en büyük sahtekarlardandır

Gündem May 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Türkiye’de seçimlere kısa bir müddet kala partilerin miting süreci devam ediyor.

Bu süreçte Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy toplamak için Erzurum’a giden Ekrem İmamoğlu burada bir miting düzenlemek istedi.

İmamoğlu’na Vilayet Seçim Heyeti tarafından büyük miting alanı gösterildi.

“Ekrem İmamoğlu’nun kendisi provokatördür”

Buna karşın büyük meydanın doldurulamayacağı öngörülüp kent merkezinde miting yapma kararı alındı.

İzinsiz gerçekleştirilen miting sebebiyle, Erzurum’da bir çeşit olaylar meydana geldi.

Karşı karşıya gelen kümeler birbirlerine taş ve su şişesi fırlattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, ” Erzurum halkına provokatör diyen Ekrem İmamoğlu’nun kendisi provokatördür. Bu provokasyonu adım adım nasıl hazırladığını biraz sonra katılacağım Ülke TV canlı yayınında tek tek açıklayacağım.” dedi.

“Ekrem İmamoğlu Türkiye’ye gelmiş en büyük sahtekarlardandır”

Ardından ÜLKE TV ekranlarında bu provokatörlüğü adım adım anlatacağını aktaran Bakan Soylu, katıldığı canlı yayında İmamoğlu’na sert çıkarak şunları söyledi:

“Bu arkadaşın gündem hastalığı var. Esasen Bay Kemal, Mansur Yavaş ve İmamoğlu birbirlerinden nefret ediyorlar. Temel rekabetleri bizle değil, kendi içerleriyle. Sivas’ta YSK’nın diğer bir yeri gösterebilecekken getirip burada bu işi inatla yapmak istemesinin temel sebebi bu hengameyi kanatmak. Cumhurbaşkanımız Erzurum mitingini nerede yaptı? İstasyonun yanındaki büyük bir alanda YSK’nın gösterdiği yerde. Akşener’de tıpkı yerlerde merkezde yapmak istedi ‘orada yapamazsın, sizin yeriniz orası’ dediler. Neden? Zira kalabalık toplayamıyorlar. Kendi gövde gösterimi yapayım oradan çıkayım diyorlar. Miting dediğiniz, miting alanında yapılır. Ekrem İmamoğlu Türkiye’ye gelmiş en büyük sahtekarlardandır. Hem yalancı hem sahtekardır”

“İstanbul’da hiçbir hizmeti yok”

Bakan Soylu kelamlarının devamında şunları söyledi:

“Bunların hepsi hak düşürücüdür. Toplum nezdinde prestijini kaybettiği çok net bir biçimde gözüküyor. İstanbul’da hiçbir hizmeti yok. Bir tahriki de şuradadır. Van’da Selo’ya özgürlük naraları atılırken bunlar HDP’nin ve PKK’nın zafer işaretini yaptılar.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir