Sinema tarihinin efsanesi Maymunlar Cehennemi bakın nasıl çekilmiş! İzlediğimiz maymunlar aslında…

Magazin Nis 30, 2023 Yorum Yok

Sinema tarihinde büyük ses uyandıran Maymunlar Cehennemi sinema serisi 4 başka seriden oluşuyor. Birinci olarak 2001 tarihinde Maymunlar Gezegeni olarak izleyici karşısına çıkan sinema uzun ortadan sonra ikinci sinemasıyla ekranlara geldi.

2011 yılında Maymunlar Cehennemi Başlangıç olarak devam eden sinemanın 3. serisi Maymunlar Cehennemi Şafak Vakti 2014’de izleyici ile buluştu.

Büyük ilgi gören fantastik sinema serisinin son sineması Maymunlar Cehennemi Savaş ise 2017 yılında gişe rekorları kırdı. Günümüzde sık sık televizyon ekranlarında yayınlanıyor.

Maymunlar Cehennemi Savaş bu akşam Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Birinci günkü üzere büyük ilgiyle izlenen sinemanın kamera gerisi merak ediliyor.

Maymunlar Cehennemi sinema serisi harikulâde görselleriyle izleyiciler üzerinde büyük bir tesir bıraktı.

Peki bu sahnelerin nasıl çekildiğini biliyor muydunuz? İşte Maymunlar Cehennemi’nin kamera gerisi…

Maymunlar gerçek değil!

Maymunlar Cehennemi sinema serisinde ana kameraların dışında birçok kızılötesi kamera da kullanılmış. Kameraların kaydettiği hareketlere ise maymun efekti verilmiş.

Yüzlerinde yeşil noktalar bulunan gri tulumlu adamlar ekranda maymunlara dönüştürülmüş. Ayrıyeten sinemada 900’den fazla görsel efekt kullanılmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir