Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca: Bu kadim millet kendisine hizmet edenleri asla unutmaz

Gündem Nis 09, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Etlik Kent Hastanesi’nde sıhhat çalışanlarıyla iftar programı gerçekleştirildi.

Programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca da katıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlenen iftar programında bir konuşma gerçekleştirdi.

Fahrettin Koca, 7 Nisan Dünya Sıhhat Günü hasebiyle düzenlenen programda, her kademeden sıhhat çalışanlarının temsil edildiğini söyledi.

Sağlık işçisine teşekkür etti

Sağlık çalışanlarının, gerek Kovid-19 salgınında gerekse Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar sırasında insanüstü uğraş gösterdiklerini tabir eden Fahrettin Koca, insanların sıhhati için çalışan tüm sıhhat çalışanına teşekkür etti.

Yapılan hizmetlerin her kesitten takdir edildiğini vurgulayan Bakan Koca, yapılan çalışmaların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vizyonu çerçevesinde gerçekleştiğini vurguladı.

“Hayallerimizi hayata geçirebiliyorsak gerisinde bize vermiş olduğunuz dayanak var”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sıhhat çalışanlarıyla iftar programında gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanım çeyrek asır önce hayal etmenin mümkün olmadığı hizmetler, bugün olması gereken standartlar kabul ediliyorsa, yapamazsınız, işletemezsiniz, gerçekçi değil denilen kent hastanelerimiz hizmet vermeye başladıkça destekleyen yahut karşı çıkan herkes Allah razı olsun diyorsa, 60 günde 400 yataklı hastane yapacağımızı inançla sav edebiliyorsak, hiçbir hastamızı yurt dışında yazgısına terk etmedik, memleketimize getirdik diyebiliyorsak, kendi aşısını kendisi üreten bir ülke haline gelmişsek, ilaç endüstrimiz tüketilen kutu bazında yüzde 90’a yakın yerliliğe ulaşmışsa bunun gerisinde sizin vizyonunuz, hayalleriniz, hayalleri hayata geçirme iradeniz, bize verdiğiniz dayanak ve milletimize olan inancınız var.

“İrade ortadadır, milletimize olan inanç açıktır”

Türk milletinin kendisine hizmet edenleri asla unutmayacağını belirten Koca, “Türk milleti, palavralarla, iftiralarla, karalamalarla, yok saymak isteyenlerle, yapılan hizmetlerin üzerini örtmeye çalışanların oyununa gelmez.” dedi.

İradenin ortada ve millete olan inanç ve sevdalarının gün üzere açık olduğunu lisana getiren Koca, şunları kaydetti:

Sayın Cumhurbaşkanım, siz her gün ‘Bugün milletimizin refahı için ne yapabilirim?’ dedikçe karanlık yüzler feryadını artıracak. Siz yarın gençlerimiz için nasıl daha hoş olur diye projeler ürettikçe somut hiçbir hizmeti olmayanlar, küçümsemeye kalkacak, görmezden gelmek isteyecek. Lakin milletimizin basiret ve feraseti, doğruyla eğriyi ayıracak, hakkı teslim edecektir. Bugüne kadar topluluğumuza en büyük takviyesi siz verdiniz. Sıhhat ordumuz sizin himayenizde hizmetlerini aksatmadan sürdürmeye çaba etti. Sıhhat teşkilatımıza verdiğiniz değerin hakkını verebilmeyi ümit ederim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir