Şenol Güneş’in 44 yıllık rekorunu Van Spor kalecisi Haydar Yılmaz kırdı!

Spor Haberleri Nis 23, 2023 Yorum Yok
DHA

Süper Lig tarihinde en uzun mühlet gol yememe rekoru bir devir Trabzonspor’un efsane kalecisi olan Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’e aitti.

Rekor Şenol Güneş’e aitti

Güneş, 1978-79 döneminde toplam 1112 dakika mühletle kalesinde gol görmeyerek, ulaşılması güç bir rekora imza atarak üst üste 12 maç kalesini gole kapatmayı başarmıştı.

1113 dakika gol yemeyerek tarihe geçti

Van Spor’un başarılı kalecisi Haydar Yılmaz, Güneş’in rekorunu 1 dakika ile geride bıraktı. 11 hafta sonra birinci kere gol yiyen Van Spor’un deneyimli kalecisi Haydar Yılmaz, Şenol Güneş’i geride bırakarak Türk futbol tarihinin en uzun mühlet gol yemeyen kalecisi oldu.

Kalesini tam 1113 dakika gole kapatarak Türk futbol tarihinin en uzun mühlet gol yemeyen kalecisi olan Yılmaz, daha evvel Alanyaspor ve Gaziantep Futbol Kulübü ile Üstün Lig’de gayret etmişti.

“Allah nasip etti, bu türlü bir rekor elde ettik”

Haydar Yılmaz, işinin gereği gol yememek ve ekibine katkı sağlamak için elinden gelen çabayı gösterdiğini belirterek, şöyle dedi:

“Bu durum günler ve haftalar geçtikçe gündemde yayıldı. Rekora hakikat koştuk. Allah nasip etti, bu türlü bir rekor elde ettik. Doğal ki Şenol Güneş üzere efsane bir isimle birlikte beni ayrıyeten bir keyifli ediyor. Onunla tıpkı safta bulunmam beni farklı gururlandırıyor. Şenol hocamız ulusal kadrolar seviyesinde oynamış. Ben onun düzeyine bile çıkamam. Nitekim çok pahalı bir teknik yönetici. Ona buradan sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum. Memnunum, sevinçliyim. Bu tek başına olan bir şey değil. Bütün grup arkadaşlarımla olan bir şey. Birlik, beraberlik ruhundan da geçiyor.”

Hocalarımızın, bilhassa kaleci antrenörümüzün olgun çalışmalarıyla yeterli form yakaladığım için bu türlü bir rekor elde etmiş oldum. Gruptaki defans oyuncularımızın da emeklerine sıhhat. Bu bir grup oyunu. Herkese tek tek teşekkür ediyorum bana takviye verdikleri için. 1113 dakika kaleyi korudum. Şenol hoca ile tıpkı ortamda ismimim geçmesi beni keyifli ediyor. Bu benim için çocuklara, gençlere öğüt verebilecek pozisyonda hafızalarda yer alacak.”

“Van Spor olarak kendisini tebrik ediyoruz”

Van Spor Basın ve Kurumsal Bağlar Sorumlusu Hicran İsaoğlu ise, 39 yaşındaki Haydar Yılmaz ile gurur duyduklarını tabir ederek, şu açıklamada bulundu:

“Haydar beyefendi soyadının hakkını verdi. Nitekim Van Spor grubunun yılmayan oyuncularından biri. Bizim kadroda bu türlü başarılı bir ismin olması ayrıyeten bizi gururlandırıyor. Türk futbol tarihinde bin 113 dakika kalesini koruyan tek kaleci. Van Spor olarak kendisini tebrik ediyoruz.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir