Şenol Güneş: Lale Hanım’ın samimiyetine inanıyorum

Spor Haberleri Nis 07, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş, Harika Lig’de karşılaşağı Giresunspor hazırlıklarını bugün yaptığı idmanla sürdürdü. Teknik yönetici Şenol Güneş antrenman sonrası Fenerbahçe derbisi ve siyah-beyazlı ekipteki gündemle alakalı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Bizim için de ders alınacak bir maç oldu”

Derbi maçı hakkında konuşan Şenol Güneş, şunları söyledi:

“Fenerbahçe maçı bitti, bu 3. gün. Bayağı uzadı. Uygun bir oyun, itidalli bir duruş, yalnızca futbola odaklanan bir ekip. Daha evvel konuştuğumuz parametrelerin birçoğunun olduğu bir maç oldu. Bizim için de ders alınacak bir maç oldu. Yanlışlarımız, doğrularımız da var. Oyunun da sahibi, başrol oyuncusu Beşiktaş oldu. Bu, hoş bir şey. Temennimiz yeterli oyun, rakibe üstün oyunlar ortaya koymak ve maç kazanmak. Bu maçla gerçekleşti fakat bitti.”

“Şimdi önümüzde Giresun maçı var”

Sıradaki müsabaka olan Giresunspor’a değinen Güneş, şöyle konuştu:

“Şimdi önümüzde Giresun maçı var. Onda da 3 puan almak istiyoruz. Sakatımız var, Tayyip Talha’ya çok üzüldük, uzun müddettir âlâ oynuyordu. Cezalı oyuncumuz Welinton var, Dele Alli’nin sakatlığı var. Maçın ambiyansı geride kaldı. Pazar günü de Giresunspor maçıyla tekrar başlamak durumdayız.”

“Romain Saiss, yakınını kaybetmesi nedeniyle olumsuz etkilendi”

Rosier ve Saiss’in durumlarını kıymetlendiren deneyimli isim şu açıklamayı yaptı:

“Rosier’in boynundaki rahatsızlık konusunda âlâ olduğunu söyledi. Biraz kısıtlıyordu, başını eğiyordu. Artık o denli bir derdi yok görünüyor. Şu anda hazır. Romain Saiss, yakınını kaybetmesi nedeniyle olumsuz etkilendi. Bugün yarın bakacağız. Hafta sonu değerlendireceğiz.”

“N’Koudou’dan oyun olarak beklediğimizi alamadık”

Şenol Güneş, Kevin N’Koudou’dan istediklerini alamadıklarını söyledi.

“N’Koudou’dan oyun olarak beklediğimizi alamadık. Çok yetenekli, çok âlâ bir oyuncu lakin dönem başından beri gördüğüm kadarıyla vakit zaman parlamasına karşın yeteneğini bize yararlı olarak kullanamadı. Gitme durumu da var. Transferde birtakım kaideler var, son düşünülecek bir oyuncu ancak bizim oyuncumuz. Gitmedi, yok sayamayız, dönem sonuna kadar bizimle. Rastgele bir sorunu yok.”

“Her gün etap kaydediyoruz”

Fenerbahçe derbisi hakkında bir sefer daha konuşan Güneş, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ben onlara bakmam fakat, illa istiyorsanız, bir kupa maçında 3-2 alanımızda kaybettik, orada 3-0 kazandık. Çok değerli değil, geçmişte olmuş bitmiş. Medya bir materyal olarak kullanıyor. Var fakat söyleyemeye gerek yok. Ben diye bir şey yok. Beşiktaş kazandı orada. Sahnede olan oyuncular, biz onlara yardımcı oluyor. Gerçekten lider ve idare o hususta inanılmaz dayanak oluyorlar. Ekibin o hususta huzursuzluğu yok. Lakin saha sonuçları, bazen birbirini anlamada ezaları vardı. Her gün evre kaydediyoruz. Zati hakikat işler yapınca sonucu yakalama bahtınız artıyor. O yüzden memnunum.”

“Lale Hanım’ın samimiyetine inanıyorum”

Arda Güler’in yerde kalması sonucu penaltı çalınan konum hakkında ise Şenol Güneş, şu sözleri kullandı:

“Lale Hanım’ın samimiyetine inanıyorum. Halil Umut Meler’in de düşmeye bağlı gördüğünü düşünüyorum. Ortada bir cürüm olduğunu söyleyen bir MHK Lideri var. Ortada bir meyyit ve bir katil var. O vakit katile gereği yapılır. Kasıt varsa hatalı, sistemin dışına çıkarılır. Bu kadar kolay.”

Gözden Kaçmasın Lale Orta’dan, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisindeki penaltı açıklaması Haberin Detayları
Beşiktaş’tan Lale Orta’ya teşekkür Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir