Selahattin Baki: Hakem katliamının ucundan döndük

Spor Haberleri Nis 12, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Süper Lig’de 28. haftada Fatih Karagümrük deplasmanına giden Fenerbahçe, rakibini 2-1 yenerek 3 puanın sahibi oldu.

Karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki karşılaşma hakkında niyetlerini paylaştı.

“Fenerbahçe bu dönem 3. kere şampiyonluk yarışından koparılmaya çalışıldı”

Galibiyete karşın Fenerbahçe’nin vahametler yaşadığını söyleyen Baki şöyle konuştu:

“Tebrik ediyorum. Çok değerli ve kritik bir virajı döndük. Bugün önemli manada konuşulması gereken vahametler yaşandı. Fenerbahçe bu dönem 3. defa şampiyonluk yarışından koparılmaya çalışıldı. Bizim en uzak tribünlerin en ücra köşesinden rahatlıklar görebildiğimiz penaltıyı ne alandaki hakem görebildi, ne VAR’daki uyarıp olayı Fenerbahçe lehine çevirmeyi uygun gördüler. Bu artık kabul edilemez bir noktaya gelmiştir. Günlerdir algılar, Lale Orta, MHK diyolar, bu hakemler Fenerbahçe’yi şampiyon yapacak algısı… Herhalde bu işte bir tek hakemlerin haberi yok. Herkesin gözü önünde önemli manada bir çadır tiyatrosuna döndü iş. Ben bütün kurumlara sesleniyorum, bu lobicilerden korkmayın. Son kalan 2 ayda herkes işini gerçek yapsın. Ligin kalan prestijini kurtarmayua çalışalım.”

“Bütün birikmişleri masaya koyun da daima birlikte hesabı görelim”

Konuşmasında Galatasaray’a gönderme yapan Baki şu sözleri kullandı:

“Bununla birlikte salı günleri olağanda olması gereken, adaletin bekçileri rakibimiz bir program yapacaktı. Her salı günü adaletle alakalı, yenilen bütün hakları masaya koyucaklardı. Kendilerine önümüzeki salı bu programı yapmalarını söylüyorum. Bugünkü maçtan çok gereç çıkar. Madem herkes için adalet, haydi bakalım bütün birikmişleri masaya koyun da daima bir arada hesabı görelim. Bu kadar algıya karşın, 3. kere Fenerbahçe’nin boynuna ip dolanmaya çalışılmasına karşın Fenerbahçe’de 2 kupada da yoluna devam ediyor. Bugün çok ruhsal bir eşikten döndük.”

“Ciddi manada hakem katliamının ucundan döndük”

Maçın hakemi Abdülkadir Bitigen hakkında yorumlarda bulunan Baki şöyle dedi:

“Gol konumu tartışmaya açık olması gereken bir konum, kimi Avrupa liglerinde çok rahat gol olarak verilebilecek konum. Emre Mor’un maçın başından sonuna kadar yediği dayak var. Kimse bunu konuşmuyor. Önemli manada hakem katliamının ucundan döndük. Hakem katletti de, ekip refleks gösterdi. Bugünü kurtardık.”

“Objektiflik olarak korkusuz bir MHK ve TFF idaresi bekliyoruz”

Baki, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

“Taraftarlarda birikmiş bir negatiflik var. 9. yıla giriyoruz lakin ben daima söylüyorum, bize yapsınlar. Alanda oynanırken, Fenerbahçe oyuncusuna top geldiği vakit ıslıklamanın kime, ne yararı var? Hiçbir yararı yok. Hala ayaktayız, 2 kupada devam ediyoruz. Bundan sonra grubun etrafından kenetlenmelerini rica ediyorum. Son 8 haftayı bari kurtaralım. Objektiflik olarak korkusuz bir MHK ve TFF idaresi bekliyoruz.”

“Tipik klasik açıklamalar”

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur hakkında konuşan Baki şu tabirleri kurdu:

(Erden Timur’un “Sezon sonu açıklayacağız” sözleri) “Tipik ve klasik açıklamalar. Varsa, Türk futbolunun bekası için açıklasınlar görelim. Ancak bir şey açıklamayacaklar.”

(Erden Timur’un Zaniolo ile ilgili canlı yayında açıklamaları) “Bizde de bir sürü Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Antepli var. Bu canlı yayında, büyük bir zafermiş üzere masaya koymak bana nazaran büyük bir raconsuzluk. Biz hiçbir vakit bu toplara girmedik. Fenerbahçe olarak girmeyiz de.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir