Seçimlerin ikinci tipe kalması İstanbul’da düğünleri erteletti

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok
DHA

28 Mayıs Pazar günü dünyaevine girecek olan çiftler, tertip şirketlerini arayarak, düğün tarihlerini ileri bir tarihe aldı.

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmeleri Odası (İSTDO) Lideri Adem Sönmez, basılan davetiyelerin tekrar basıldığını, 28 Mayıs Pazar günü 13.00-17.00 ortasında olan düğünlerin ertelendiğini açıkladı.

Düğün salonu işletmecileri ve organizatörler ise müşterilerine evvelce ihtarda bulunduklarını tabir etti.

“Davetiyeler revizyona gitti”

“Daha evvelce planlanmış olan 14 Mayıs’ın önlemlerini aldık.” diyen Sönmez, şöyle konuştu:

Hep bir arada yaşadığımız sürecin sonucunda 28 Mayıs’a sarktı. Elimizdeki rezervasyonlarımızı ya o hafta içerisine ya da bir hafta sonrasına alarak evlenecek olan çiftlerimizi mağdur etmeme yoluna gittik. Takdir ederseniz bir telaş oldu, beşerler hazırlanmadığı bir şeye yakalanmış oldu. Elimizden geldiği kadar mağdur etmemek için tahlil yolları bulduk. Biz davetiye yordamı ile çalıştığımız için çiftlerimiz evvelce davetiyelerini basmışlardı, seçimin ikinci tipe kalmasından sonra revizyona gittiler. Sonuç prestijiyle 28 Mayıs için önlemler alındı. Rakamsal boyutlara gelince esnaflar çiftler ile bu sorunları kendi ortalarında çözdüler. Yaptığımız için tekrarı, pardonu, özrü yok. 14 Mayıs’taki kurallar tıpkı biçimde devam edecek. Saatler 13.00-17.00, 19.00-23.00 olarak ayarlanmıştı, 13.00-17.00 ortasında olan düğünlerimizi iptal edip erteledik.

Seçimlerin ikinci çeşide kalması düğünleri erteletti

“Uyarmıştık, ertelemeler oldu”

Düğün salonu işletmecisi Sibel Gürbüz, müşterilerini uyardıklarını belirterek şöyle devam etti:

Müşterilerimiz tekrar geliyor lakin genelde kısım şuurlu biçimde geliyor. İkinci tipe kalacağını varsayım ediyorlardı, biz de müşterilerimizi uyarmıştık. İptal değil fakat ertelemeler oldu. Her bölümü etkilediği üzere bizi de etkiledi. Bir gün öncesi ve sonrasını boş bırakmak zorunda kaldık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir