Ordu’da 1993 yılında emekli ikramiyesi ile satın aldığı aracına gözü üzere bakıyor

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
İHA

87 yaşındaki vatandaş, otomobil sevdası ile tanınıyor.

Ordu’nun Perşembe ilçesinde yaşayanAltan Şerefoğlu, 30 yıl evvel vosvos olarak bilinen 1962 Volkswagen Beetle araba satın aldı.

Yurdun dört bir yanındaki etkinliklere aracıyla katılan Şerefoğlu, çok sayıda anı biriktirdi.

Yaşı ilerlediği için artık arabasını kullanmayan Şerefoğlu, konutunun önüne yaptığı garajında aracını koruma ediyor.

Aynı vakitte aralıklarla da denetim edip bakımlarını yapmaya çalışıyor.

“Emekli ikramiyesi ile sevdiğim araç olan vosvos almaya karar verdim”

Çocukluğunda muavinlik yaptığını, endüstride çalıştığını ve bu nedenle arabalara ilgi duyduğunu söyleyen Şerefoğlu, şu sözleri kullandı:

Ustalığı öğrenince ‘babam dükkan açamaz’ niyeti ile sürücülüğe başladım. Denizde balıkçılık da yaptım, çeşitli yerlerde çalıştım. Emekliliğim yaklaşınca emekli ikramiyesi ile sevdiğim araç olan vosvos almaya karar verdim. Araçtan da anladığım için yolda kalırsam tamir ederim diyerek bunu aldım.

“Bu araçları kullanmak için sevmek lazım”

1993 yılında satın aldığı arabasının bakımlarını artık kendisinin yapamadığını lakin götürdüğü ustalara tamiratını tanım ettiğini söyleyen Şerefoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Ayarların nasıl yapılacağını ben tanım ediyorum, esasen evvelden daima kendim yapıyordum. Bu araçta neyin ne olduğunu içeride otururken bile sesinden anlarım. Yolda giderken lastik sesinden havasının az ve çok olduğunu anlarım. Bu araçları kullanmak için sevmek lazım. Çok isteyenler oluyor ancak çocuklarım da sattırmıyor.

Altan Şerefoğlu, sevdiği araba ile çeşitli şenlik ve etkinliklere katıldığını, Türkiye’nin farklı vilayetlerini gezdiğini de kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir