Onursal Adıgüzel: Benim tarafımda sistemsel tek bir aksaklık olmadı

Gündem May 20, 2023 Yorum Yok

Türkiye tarihi seçimin birinci ayağında Cumhurbaşkanını seçemedi.

Seçmen 28 Mayıs’ta yine sandık başına gelecek.

TBMM’de Cumhur İttifakı’na çoğunluk kazandıran ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açık orta Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde tamamladığı 14 Mayıs seçimi ise CHP’de büyük bir hüsrana neden oldu.

Hem parlamento hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde aradığını bulamayan CHP’de fatura, Bilgi ve Bağlantı Teknolojilerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel’e kesildi.

Adıgüzel, bahse ait katıldığı yayınlarda açıklamalarda bulunuyor.

CHP’li Adıgüzel, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında Kenan Taş’ın sorularını yanıtladı.

“CHP’ye hangi bilgi geliyorsa tabloya onu yansıttık”

Taş, Adıgüzel’e seçim gecesi Anadolu Ajansı’nın oy oranlarını yüzde 60-40 olarak verildiği eleştirilirken CHP’nin sisteminde de Kılıçdaroğlu’nun yüzde 49 ile başlayıp 44’e indiği hatırlatılarak, AA’nın eleştirilmesinin nedeni soruldu.

Adıgüzel, “Ben AA’nın datalarını almıyorum. Kendi elime gelen datalarla süreci yönetiyorum. Hangi data geliyorsa CHP’ye vilayet ve ilçelerde onu tabloya yansıtıyorum. Sürecimizin bir manipülasyon gayesi hiçbir vakit olmamıştır.” dedi.

“Benim tarafımda sistemsel tek bir aksaklık olmadı”

Adıgüzel, CHP teşkilatının tam olarak tüm imkanları ile sıkıntısız bir biçimde çalışıp çalışmadığı sorusuna da şöyle yanıt verdi:

Ben bilişim sorumlularını, ve teknik problemleri denetleyerek orayı inançlı tutmak için görevliydim. Benim tarafımda bir aksilik olmadı. Bu soruyu muhataplarına sormak lazım. Benim tarafımda sistemsel tek bir aksaklık olmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir