Omar Colley: Beşiktaş’la daima bir yerlerde bir kontağım olmuştu

Spor Haberleri Nis 07, 2023 Yorum Yok

Beşiktaş’ın devre ortası transfer periyodunda İtalya Serie A grubu Sampdoria’dan takımına kattığı savunma oyuncusu Omar Colley, akşam idmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

30 yaşındaki futbolcu, derbi galibiyeti ve grup arkadaşları hakkında konuştu.

“Buraya gelmeden evvel bir nebze Beşiktaş taraftarı olduğumu bile söyleyebilirim”

Omar Colley, Fenerbahçe derbisi hakkında şunları söyledi:

“İlk derbimde kazandığımız için memnunum. Fenerbahçe maçındaki galibiyet topluluk için kıymetliydi. Beşiktaş’la daima bir yerlerde bir irtibatım olmuştu. Yeni bir gruba geldiğiniz vakit heyecanlı gelirsiniz lakin berbat bir vakte geldi. Fakat bu kimsenin cürmü değil. Günün sonunda ekibe katkı verebiliyorsam, bu benim için büyük bir memnunluk kaynağıdır. Hocamızla aramız çok âlâ, âlâ bir münasebetimiz var. Buraya gelmeden evvel bir nebze Beşiktaş taraftarı olduğumu bile söyleyebilirim. Daha evvel Beşiktaş’la denk geliyordum. Rakip olarak maçlara çıkmıştım. Atmosferin ne kadar güzel olduğundan daha evvel bahsedilmişti.”

“Tayyip Talha’ya geçmiş olsun diyorum”

Sakatlanan Tayyip Talha Sanuç hakkında konuşan Colley, şu sözleri kullandı:

“Benim işim gol atmak değil, öncelikli misyonum savunma. Tayyip Talha’ya geçmiş olsun diyorum. Mesleğinin en âlâ devrini yaşıyor. Aslan üzere güçlü, en uygun halde dönecektir. Yanınızda kimin oynadığından çok, bağlantınız değerli. Uygun irtibat sayesinde şu ana kadar her şey yolunda gidiyor.”

“Şenol Güneş, tarih yazdığımızı söyledi maçtan sonra”

Savunma oyuncusu, kelamlarına şöyle devam etti:

“Hocamız çok memnundu. Tarih yazdığımızı söyledi maçtan sonra. Emirhan İlkhan ile Beşiktaş hakkında konuştuk. Âlâ bir insan, âlâ bir çocuk. Ben de orada kendisine yardımcı olmaya çalıştım. Egzersizlerde gördüğüm kadarıyla çok uygun bir potansiyeli var. Oralara gitmek zordur. Umuyorum orada kalıcı olur. Türk ve İtalyan futbolu farklı yapılara sahip. Umarım orada uygun işler çıkarabilir.”

“Mert kadar topla ilgisi bu kadar uygun olan öbür bir kaleci görmedim”

Gambiyalı futbolcu, son olarak şu açıklamaları yaptı:

“Mert Günok kadar topla bağı bu kadar güzel olan öbür bir kaleci görmedim. Mert Günok, birlikte oynadığım en güzel kaleciler listesinde katiyen liste başı olacaktır. Fenerbahçe maçından evvelki günlerde, maçın kıymetiyle ilgili çok fazla şey kendisinden duydum. Bu da Mert’in liderlik özelliğini gösterir.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir