NBA’de play-in ve play-off maçları başlıyor

Spor Haberleri Nis 23, 2023 Yorum Yok
AA

Amerikan Basketbol Ligi NBA’de Konferanslarında olağan dönemi birinci 6 sırada tamamlayan ekipler, direkt play-off etabına yükselirken, play-off’ta çaba edecek 7 ve 8. kadrolar ise olağan dönemi 7 ile 10. sıra ortasında tamamlayan gruplar ortasında bu hafta içi düzenlenecek play-in etabı sonrası belirlenecek.

NBA play-in turnuvası, 11-14 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. NBA play-off birinci tipi ise 15 Nisan’da başlayacak.

Lider ve ikincilerin rakibi play-in ile belirlenecek

Doğu Konferansı başkanı Milwaukee Bucks ve ikincisi Boston Celtics ile Batı Konferansı başkanı Denver Nuggets ve ikincisi Memphis Grizzlies’ın rakipleri play-in turnuvasıyla belirlenecek.

Normal dönemi Doğu Konferansı’nda 3. bitiren ulusal oyuncu Furkan Korkmaz’ın da formasını giydiği Philadelphia 76ers, 6. bitiren Brooklyn Nets ile eşleşirken, ulusal basketbolcu Cedi Osman’ın da formasını giydiği 4. sıradaki Cleveland Cavaliers ile 5. sıradaki New York Knicks kozlarını paylaşacak.

Batı Konferansı’nda ise dönemi 3. tamamlayan Sacramento Kings, 6. sırada bulunan Golden State Warriors ile eşleşirken, dönemi 4. sırada tamamlayan Phoenix Suns ise 5. sıradaki Los Angeles Clippers ile karşılaşacak.

İki konferansta da play-in maçları oynanacak

Play-in turnuvasında Batı Konferansı’nı 7. bitiren Los Angeles Lakers, 8. sırada tamamlayan Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. Bu maçın kazanan grubu direkt 7. sıranın sahibi olacak ve play-off’ta Memphis Grizzlies ile eşleşecek. Kaybeden taraf ise 9. sıradaki New Orleans Pelicans ile 10. sıradaki Oklahoma City Thunder çabasının kazananı ile 8. sıra için karşılaşacak. Bu eşleşmenin galibi de Batı Konferansı’nın başkanı Denver Nuggets’la play-off’ta rakip olacak.

Doğu Konferansı’nda ise ulusal oyuncu Ömer Faruk Yurtseven’in formasını giydiği 7. sıradaki Miami Heat, 8. sıradaki Atlanta Hawks ile karşılaşacak ve kazanan 7. sıraya yerleşip play-off’ta Boston Celtics ile eşleşecek. Bu eşleşmenin kaybeden tarafı ise Toronto Raptors-Chicago Bulls maçının kazananıyla 8. sıra için çaba edecek. Bu eşleşmenin galibi de play-off etabında Doğu Konferansı’nın önderi Milwaukee Bucks ile karşılaşacak.

Play-off hafta sonu başlayacak

NBA’de play-off birinci çeşit eşleşmeleri şu halde:

15 Nisan Cumartesi:

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers

Doğu Konferansı’nda 7. sırayı alacak ekip – Boston Celtics

New York Knicks – Cleveland Cavaliers

Golden State Warriors​​​​​​​ – Sacramento Kings

16 Nisan Pazar:

Doğu Konferansı’nda 8. sırayı alacak grup – Milwaukee Bucks

Batı Konferansı’nda 8. sırayı alacak grup – Denver Nuggets

Batı Konferansı’nda 7. sırayı alacak grup – Memphis Grizzlies

Los Angeles Clippers – Phoenix Suns

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir