Muharrem İnce’den ‘adaylıktan çekilecek misiniz’ sorusuna karşılık

Gündem Mar 31, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala muhalefette beklenen görüşme gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 100 bin imza toplayan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisinin genel merkezinde ağırladı.

Basına kapalı olan görüşme 1 saat sürdü.

Görüşme sonrası kameraların karşısına geçtiler

Muhalefete gidecek oyları böldüğü teziyle adaylıktan çekilmesi istenen Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu görüşmenin akabinde kameraların karşısına geçti.

İlk kelamı alan Kemal Kılıçdaroğlu, “Lütfedip bizi kabul ettiği için kendisine ve arkadaşlarına teşekkür ederim. Türkiye’nin pek çok problemini görüştük. Halil İbrahim Sofrası’nı büyütmeye çalışıyoruz. Türkiye’nin problemlerine ben ne kadar duyarlıysam Sayın İnce de o kadar hassas.” dedi.

“İlkelerimizden asla taviz vermeyiz”

Kılıçdaroğlu’nun akabinde bu defa de İnce konuştu.

Muharrem İnce, “Bizler Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır siyasette. Lakin menfaat değil unsur ittifakı olmalıdır. Prensiplerimizden asla taviz vermeyiz. Bu Erdoğan gitmelidir. Erdoğan yorgundur. tabirlerini kullandı.

Adaylıktan çekilecek misiniz diye soruldu: Hayır o denli bir şey demedim

O anlarda bir gazeteci Muharrem İnce’ye, “Erdoğan gönderilmelidir derken, adaylıktan çekilecek misiniz?” diye sordu.

İnce ise, “Hayır o denli bir şey demedim, biz döne döne Köroğlu üzere savaşıyoruz. Bütün PKK’lılar, kaçak FETÖ’cüler ateş ediyor bize sağdan soldan. Biz de Köroğlu üzere döne döne vuruşmaya devam edeceğiz.” şeklinde cevap verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir