Mehmet Muharrem Kasapoğlu: İzmir’in yükselen yıldızını parlatacağız

Gündem May 07, 2023 Yorum Yok
DHA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 14 Mayıs’taki 2023 Türkiye Genel Seçimleri öncesi milletvekili adayı olduğu İzmir’de kentin esaslı spor kulüplerinden Karşıyaka’yı ziyaret etti.

Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne gelen Bakan Kasapoğlu’nu, Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı ve Eski Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir karşıladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “İzmir’in her alanda olduğu üzere sporda yükselen yıldızını parlatacağız.” iletisi verdi.

“İzmir’in spor turizmi potansiyelini elbette hepimiz biliyoruz”

“Spor kulüpleri bizim en kıymetli paydaşlarımızdan biri.” diyen Bakan Mehmet Kasapoğlu, şu tabirleri kullandı:

Kulüpler, federasyonlar, atletler ve aileleri daima birlikte bir bütünüz. Bir bütün olarak sinerjimizi artırmayı hedefliyoruz. İlgilerimizi güçlendirme temelinde çalışıyoruz. İzmir bir spor kenti. Esaslı kulüpleriyle, güçlü tesisleri ve spor altyapısıyla, birbirinden değerli yetiştirdiği efsane atletleri ve günün şampiyonlarıyla sahiden bir spor kenti. Gayemiz İzmir’imizi sporda daha üst noktalara taşımak. İzmir’in spor turizmi potansiyelini elbette hepimiz biliyoruz. Onu güçlendirme gayesindeyiz. Bu yüzden kulüplerle her vakit olduğu üzere ilgimizi, işbirliğimizi artırmaya devam edeceğiz. Bugün İzmir’deki kulüplerimizi ziyaretlere başladık.

“Karşıyaka esaslı bir camia”

Karşıyaka Spor Kulübü’nün pek çok branşta değerli sportmenler yetiştiren esaslı bir kulüp olduğunu tabir eden Bakan Kasapoğlu şöyle devam etti:

Bu manada pahalı lider ve yöneticileriyle kulübün şu anki durumu ve gelecek planlarını, projelerini konuştuk. Nasıl ülkemizde tüm kulüplerimizin yanındaysak Karşıyaka Spor Kulübü’nün bedelli topluluğunun da elbette yanındayız. Yanında olmaya davam edeceğiz. Tenisiyle, yelkeniyle geniş bir perspektif sunan bir kulüp. Basket ve futbolu esasen takip ediyoruz. Farklı branşlara yatırım yapan bir kulübümüz. Onların yanında olmaya devam edeceğiz. Öğlenden sonra Göztepe’yi ziyaret edeceğiz. Altay’ımızı Altınordu’muzu inşallah ziyaret etmeyi planlıyoruz. İzmir’in her alanda olduğu üzere sporda da yükselen yıldızını daha da parlatacağız.

Kasapoğlu ve Özdemir’e forma hediyesi

Karşıyaka Lideri Turgay Büyükkarcı, pek çok defa kulübü ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun Ankara’da kendilerine her vakit kapılarını açtığını söyleyerek kendisine teşekkür etti.

Konuşmaların sonunda Karşıyaka Lideri Büyükkarcı, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu ve Eski TFF Lideri Nihat Özdemir’e isimlerinin yazıldığı olduğu Karşıyaka formaları armağan etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir