Malatya Belediye Lideri Selahattin Gürkan’dan depremzedelere ‘geri dönün’ daveti

Genel Mar 31, 2023 Yorum Yok
DHA

Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların vurduğu Malatya’da binlerce kişi hayatını kaybetti, binlerce bina da yıkıldı. Yıkılmayan binaların 4’te 1’inin ise ağır hasarlı olduğu belirlendi.

1 milyon nüfusa sahip Malatya’da birçok kişi kenti terk etti, kalanlarsa çadır yahut konteyner kentlere yerleşti.

Deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken, Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan kenti terk eden vatandaşlara ‘Geri dönün’ çağrısı yaptı.

“Baharla birlikte kentimize dönelim, kentimizin tekrar imarını ve ihyasını gerçekleştirelim”

Malatya’nın yine ayağa kalkacağını belirten Selahattin Gürkan, “Güçlü bir biçimde tekrar imarını ve ihyasını gerçekleştireceğiz. Burada bilhassa kent dışına gitmiş vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize sesleniyorum; Malatya’mız tez elden ayağa kalkacak. Hiç kimse tereddüt etmesin. Tereddüt ettikleri geri dönüşüm noktasında, kültürel bedellerin, hafızanın ve belleğin yitirilmemesi noktasında ve kentin omurgası ve siluetin bozulamaması noktasında azami titizliği Etraf ve Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte gösteriyoruz. Yeni imar uygulama çalışmaları da Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanlığı’mız ve Etraf Şehircilik Planlama Daire Başkanlığı’mızla ortaklaşa yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın, hemşehrilerimizin hiçbir tereddüttü olmasın. Baharla birlikte kentimize dönelim, kentimizin tekrar imarını ve ihyasını gerçekleştirelim” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir