Kremlin Sözcüsü Peskov’un oğlu Nikolay Ukrayna’da savaştı

Gündem Nis 25, 2023 Yorum Yok
REUTERS

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un oğlu Nikolay, Ukrayna’da takma isimle Wagner paralı kuvvetlerinde topçu olarak vazife yaptığını söyledi.

Komsomolskaya Pravda’nın aktardığına nazaran, 33 yaşındaki Nikolay Peskov, vazifesiyle ilgili olarak, “Benim inisiyatifimdeydi. Misyonum olarak değerlendirdim.” dedi.

Sahte isimle vazife yaptı

1990 doğumlu Nikolay, gerçek kimliğini gizlemek için misyonunu uydurma bir isimle yerine getirdiğini söyledi ve yürek madalyası aldı.

“Babam benimle gurur duyuyor”

Babasının misyonuyla ilgili görüşleri sorulduğunda Nikolay, “Benimle gurur duyduğunu düşünüyorum. Babam hakikat kararı verdiğimi söyledi.” dedi.

Babası cepheye gönderilmesini istedi

Wagner’in kurucusu Yevgeny Prigozhin, Dmitry Peskov’un kendisine yaklaştığını ve oğlunu topçu olarak cepheye almasını istediğini belirtti:

Tüm tanıdıklarım ortasında, bir vakitler mutlak bir liberal olarak tanınan yalnızca bir kişi olan Dmitry Peskov oğlunu gönderdi. Bana geldi ve ‘Onu topçu olarak al’ dedi.

Britanya’da yaşadı

Kommersant gazetesine nazaran Nikolay Peskov, Sovyetler Birliği’nin 1991’de dağılmasından sonraki on yılda Britanya’da yaşadı. Daha sonra Rusya’ya döndü ve 2010’dan 2012’ye kadar stratejik roket kuvvetlerinde misyon yaptı.

Eşi ve çocuklarına yaptırım

Bu ortada Dmitry Peskov, ABD Hazine Bakanlığı tarafından eşi ve iki yetişkin çocuğu Nikolay ve Elizaveta ile birlikte savaştan kısa bir mühlet sonra ABD tarafından yaptırıma maruz kaldı.

Gözden Kaçmasın Kremlin Sözcüsü Peskov: Rusya’da ikinci seferberlik dalgası yok Haberin Detayları
Dmitriy Peskov: Gelecekte Ukrayna ile ikili alakalar kaçınılmaz Haberin Detayları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir