Konyaspor TFF’ye başvurdu: VAR kayıtları açıklansın

Spor Haberleri Nis 26, 2023 Yorum Yok

Spor Toto Üstün Lig takımı Konyaspor, TFF’ye VAR kayıtlarıyla ilgili davette bulundu.

Yeşil beyazlı gruptan yapılan açıklamada, “Spor Toto Muhteşem Lig’in 30. haftasında oynadığımız Adana Demirspor maçının ‘VAR’ kayıtlarının açıklanmasını talep ettiğimiz dilekçemizi Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettik. TFF’nin şeffaflık anlayışı gereği VAR kayıtlarını açıklaması isabetli olacaktır. Adaleti yalnızca sesi çok çıkanların değil, Anadolu kulüpleri başta olmak üzere futbolumuzun gelişimi için istiyoruz.” denildi.

İşte Konyaspor’un açıklaması

“Spor Toto Muhteşem Lig’in 30. haftasında oynadığımız Adana Demirspor maçının ‘VAR’ kayıtlarının açıklanmasını talep ettiğimiz dilekçemizi Türkiye Futbol Federasyonu’na ilettik. Karşılaşmada Sarper Barış Saka’nın vermiş olduğu penaltı kararı ve VAR’da misyonlu Alper Çetin’in bu karara sessiz kalması spor kamuoyunda infiale neden olmuştur.

TFF’nin şeffaflık anlayışı gereği VAR kayıtlarını açıklaması isabetli olacaktır. Adaleti yalnızca sesi çok çıkanların değil, Anadolu kulüpleri başta olmak üzere futbolumuzun gelişimi için istiyoruz.

Ayrıca geçtiğimiz hafta içerisinde Merkez Hakem Şurası’nın yapmış olduğu açıklamada ‘dinlendirilecek hakemler’ tabiri yer almaktadır.
Bu hakemlerin, tarafımıza bildirilmesini ve birebir vakitte kamuoyuna açıklanmasını talep ediyoruz. Tartışmaların son bulması ve başlardaki soru işaretlerinin giderilmesi ismine bu bahsin açığa kavuşturulmasını acilen bekliyoruz.

Hakem topluluğunda beyaz bir sayfa açılmadan sorunların çözülmeyeceği, kahırların giderilmeyeceği ayyuka çıkmıştır.
Bu kapsamda futbolumuzdaki yenilikçi bir yapının her vakit destekçisi olacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir