Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce açıklaması: Kırgınlığım yok

Gündem May 06, 2023 Yorum Yok

Türkiye, 14 Mayıs 2023 Pazar günü Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için sandık başına gidecek.

Hem cumhurbaşkanı hem de Meclis’te yerini alacak olan milletvekilleri, halkın iradesi ile seçilecek.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için ise dört aday var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan, birinci çeşitte kazanmak için yarışacak.

Geçtiğimiz seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına aday olarak çıkan Muharrem İnce ise Millet İttifakı’na katılmadı.

İnce’nin adaylıktan çekilmemesi ise Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenleri bir epey kızdırdı.

Dün bir açıklama yapan İnce, adaylıktan çekilmek için istediği kaideleri söyledi.

Muharrem İnce’nin şartı

Muharrem İnce, “Davutoğlu ve Babacan’ı göndersinler, CHP’ye dayanak vereyim. Ben gereğini yapmaya hazırım. Babacan ve Davutoğlu çekilirse Kılıçdaroğlu’na takviye vereceğim.” dedi.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olmasına karşı çıktığını söz eden İnce, “Üç tane cumhurbaşkanı kâfi. Sayın Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler kâfi, ben bir şey istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İnce açıklaması

BBC Türkçe’nin bir programına katılan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sunucunun sorusu üzerine Muharrem İnce’ye hiçbir kırgınlığının olmadığını ve kendisine adaylıktan çekilme davetinde bulunmadığını söyledi.

Bununla birlikte Kılıçdaroğlu, adaylıktan çekilme problemine, “Onun iradesine müdahale hakkım olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir