Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gençlere seçim iletisi

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

Türkiye, geçtiğimiz pazar günü sandığa gitti…

Milyonlarca seçmen, Cumhurbaşkanı adaylarından Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan’ı oyladı.

Ancak seçim birinci tıpta bitmedi.

İkinci cins için de 28 Mayıs işaret edildi.

Propaganda başladı

Sadece iki aday kaldı.

21 yıldır hiçbir seçimi kaybetmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 7’li koalisyonun adayı Kılıçdaroğlu, vakit kaybetmeden propagandaya başladı.

Cumhur İttifakı’nın adayı Erdoğan’ın gerisinde seçimin birinci cinsini bitiren CHP’li Kılıçdaroğlu’nun birinci işi gençlere ileti göndermek oldu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu,şunları söyledi:

“Değişim isteyenler artık daha fazla”

Sevgili gençler, birinci çeşit bitti. En büyük gerçek şu ki, sandıktan değişim bildirisi çıkmıştır. Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla. Fakat şurası da net, bu kadar ceberut bir iktidardan kurtulmak için çok daha fazla uğraş etmesi gereken taraf da biziz. Genç arkadaşlarımın bildirisini da aldım. Başım üstüne. Onların korkularını gidereceğim lakin onların da beni duymasını istiyorum. O denli bir noktada ki her şey, domuz bağcılar büyük Meclis’e gönderildi! Bayanları cansız birer eşya üzere sahiplendirmek isteyenlere bütün yolları açtılar.

“12 günümüz var”

En büyük kazığı da gençlere attılar. Sizin hiçbir şeye yetecek paranız yok. Bir kahveyi bile düşünmek zorundasınız. Yaşama sevinciniz çalındı. Meğer gençlik kaygısızlıktır. Bunu bir gün bile yaşatmadılar size. Bizler tartışırken, onlar size karşı birleşmiş durumda. Artık bir bakalım, günün sonunda elimizde ne var? Tabansız bir karanlık… Farkında mısınız? Gençliğiniz bir daha gelmeyecek. 12 günümüz var, bu karanlık tünelden çıktık çıktık…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir