Kar yağışı nedeniyle eğitime orta verilen vilayetler

Gündem Mar 31, 2023 Yorum Yok
AA & Ensonhaber

Türkiye genelinde ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle birçok vilayette okullar tatil edildi.

İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği illler..

Nevşehir

Nevşehir’de, kar yağışı nedeniyle eğitime perşembe günü orta verildiği duyuruldu.

Nevşehir Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, vilayet genelinde öğlen saatlerinden bu yana tesirli olan kar yağışı nedeniyle, 30 Mart Perşembe günü eğitime bir gün orta verildi.

Yozgat

Yozgat’ta da kar yağışı nedeniyle okullar perşembe günü tatil edildi.

Yozgat Valiliğinin toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, kent genelinde kar yağışının devam ettiği, buzlanma ve don olayı beklendiği belirtildi.

Gümüşhane

Gümüşhane’de kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün orta verildi.

Gümüşhane Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayının sıhhat ve ulaşım üzere alanlarda olumsuz tesirlerinin olabileceği belirtilerek, her derece ve çeşitteki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin perşembe günü tatil edildiği bildirildi. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedilen açıklamada, ağır buzlanmadan ötürü trafiğe çıkacak vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Bayburt

Bayburt’ta ağır kar yağışı nedeniyle eğitime perşembe günü orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan kar yağışı sebebiyle yaşanabilecek aksilikleri engellemek için Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde perşembe günü için eğitim ve öğretim faaliyetlerine orta verildiği belirtildi.

Açıklamada, kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Muş

Muş’ta olumsuz hava şartları nedeniyle vilayet genelinde perşembe günü eğitim ve öğretime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, elverişsiz hava şartları ve kuvvetli fırtınanın devam edeceği tarafında meteorolojik ihtarların yapıldığı belirtildi.

Bazı çatılarda meydana gelen hasarın şimdi giderilmediğine yer verilen açıklamada, riskli durumun önüne geçmek maksadıyla 30 Mart perşembe günü vilayet genelinde eğitim öğretime orta verildiği kaydedildi.

Açıklamada, her ikisi de çalışan anne ve babalardan lise çağından küçük çocuğu olup bakacak kimsesi olmayanların istekleri halinde ebeveynlerinden biri ile kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçinin idari müsaadeli sayılacakları bildirildi.

Ordu

Ordu’da tesirini sürdüren kar günlük ömrü olumsuz etkiledi.

İl genelinde kar yağışı ve mümkün buzlanma olaylarına karşı Çaybaşı, İkizce, Akkuş, Gürgentepe, Gölköy, Mesudiye ve Korgan ilçelerinde resmi ve özel tüm okullarda eğitim-öğretime perşembe günü orta verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Samsun

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde ağır kar yağışı nedeniyle kimi okullarda yüz yüze eğitime 1 gün orta verildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü açıklamasında, Tahnal İlkokulu ve Ortaokulu, Konakören İlkokulu ve Ortaokulu ve Cevizli İlkokulunda 30 Mart Perşembe günü ağır kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim öğretime 1 gün orta verildiği duyuruldu.

Açıklamada, öteki okullarda olumsuz hava kuralları nedeniyle okullarına ulaşamayan öğrencilerin de müsaadeli sayılacakları belirtildi.

Sivas

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime perşembe günü orta verildiği bildirildi.

Akıncılar Kaymakamlığının toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, ilçe genelinde ağır kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Açıklamada, 30 Mart Perşembe günü birinci, orta ve liselerde eğitime bir gün orta verildiği söz edildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir