Kai Havertz: Kante 10 yıldır birebir telefonu kullanıyor

Spor Haberleri Mar 31, 2023 Yorum Yok

Chelsea’de forma giyen Alman atak oyuncusu Kai Havertz, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İngiliz basınından The Guardian’a konuşan Havertz şunları söyled:

“Bazı kadro arkadaşlarım beni ‘eşek’ diye çağırıyor. Bunun oyunumla bir alakası yok. Her vakit eşekler ile özel bir alakam olduğunu düşündüm. Eşekler çok sakin hayvanlardır ve ben de sakin bir insan olduğum için kendimi onlar ile özdeşleştirmiş olabilirim. Maç kaybettiğimizde barınağa gidip hayvanlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Hayvanların gözlerine bakıp içlerinde insani bir taraf görmek bana huzurlu hissettiriyor.”

“Hayatımdaki en kıymetli şey futbol değil”

“Futbol, benim hayatımdaki en değerli şey değil. Hatta hayatımda futboldan 100 kat daha değerli gördüğüm şeyler var. Tahminen bunu duymak birtakım insanlarım güzeline gitmeyecek lakin benim kanılarım bu türlü. Bir maç kaybettiğimizde bunun bütün günümü etkilemesine müsaade veremem. Kız arkadaşım, Londra’ya gelmek için Almanya’daki bütün hayatından vazgeçti. Meskene gidip onun gününü berbat etmeye hakkım yok. Evvelce bu türlü düşünemiyordum lakin geliştim ve olgunlaştım.”

“İçimizden Messi çıkmasını bekliyorlar”

“Takımdaki birçok şey değişti ve adaptasyon sürecine gereksinimimiz var. Çok fazla oyuncu geldi, teknik grup değişti… Nitekim kolay değil. Enzo Fernandez ve Myhalio Mudryk için çok yüksek fiyatlar ödendi ve ikisi de yalnızca 22 yaşında. Onlardan bir anda Neymar olmalarını bekleyemezsiniz. Bu biraz mühlet alacak, tıpkı bende olduğu üzere. Benim için ödenen bonservis bedeli de çok büyüktü. 80 milyon euro karşılığında Chelsea tarihinin en kıymetli oyuncusu olmuştum. Nasıl bu kadar büyük paralar harcanıyor anlamıyorum. Bu paralar oyunculara büyük bir baskı yaratıyor zira beşerler sizin içinizden Messi çıkacağını zannediyor.”

“Kante 10 yıldır tıpkı telefonu kullanıyor”

“Bazı futbolcular görünümüne çok kıymet verir; elmaslar, takılar… Fakat farklı karakterde futbolcularla da tanıştım. Toni Kroos bunlardan biridir: sakin, gerçekçi, gösterişli şeyleri sevmez. Hayatın yalnızca futboldan ibaret olmadığını biliyor. Öbür örnek, Kante. 10 yıldır tıpkı telefonu kullanıyor., otomobil umurunda değil, kıyafet umurunda değil.”

“7/24 futbol düşünmek sağlıklı değil”

“Futbol insanları memnun etmenin, onlara sevinç vermenin, tutunacak bir şey bulmanın, yardım etmenin düzgün bir yolu. Lakin öteki yollar da var. 7/24 futbol düşünmek, sahiden sağlıklı bir şey değil.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir