Kağıthane’de barışmayı reddeden eşini öldürmüştü: Ağırlaştırılmış müebbet istendi

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
İHA

İstanbul’un Kağıthane ilçesinde 14 Ocak günü boşanma etabında olduğu 27 yaşındaki eşi Sultan Barut’u barışma teklifini reddetmesi üzerine yanında getirdiği bıçakla öldürdüğü tez edilen Şener Barut (28) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianameyi, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladı.

Karakola gitti, yaraladığını söyledi

Söz konusu iddianamede, olay günü kuşkulu Şener Barut’un Çağlayan’daki karakola gelerek boşanma evresindeki eşi Sultan Barut’u bıçakla yaraladığını söylediği, bunun üzerine grupların olay yerine gittiğinde Sultan Barut’u apartman boşluğunda yerde yatar vaziyette hayatını kaybetmiş halde gördüğü anlatıldı.

Şüpheli Şener Barut’un savunmasına da iddianamede yer verildi.

‘Telefonuna 1’den fazla bildiri geldi’

Katil zanlısı sözünde, Sultan Barut’la 9 yıldır evli olduğunu, 2022 Aralık ayında eşiyle meskende otururken telefonuna birden fazla ileti geldiğini gördüğünü, eşine ileti atan şahsın kim olduğunu sorduğunu ve kendisine bilmediğini söylediğini, daha sonra bu şahsı aradığını, şahsın kendisine eşiyle 1 yıldır görüştüklerini söylediğini fakat eşinin her seferinde bu durumun gerçek olmadığını lisana getirdiğini belirtti.

“Eşim barışmayı her seferinde reddediyordu”

Şener Barut, tabirinin devamında şunları söyledi:

Daha sonra eşimi İstanbul’a amcasının yanına yolladım, ben de çocuklarımı da alarak Zonguldak’a döndüm. Zonguldak’a döndükten sonra eşimle bağlantı kurmaya devam ettim. Onunla barışmak istiyordum lakin eşim her seferinde reddediyordu.

Çocuklarına oyuncak, eşi için bıçak aldı

Daha sonra eşim çocukları özlediği için geldi. Çocukları alıp, İstanbul’a amcasının yanına gitti. Olay günü ben de eşimle barışmak için İstanbul’a geldim. Barışmadan önce çocuklarıma oyuncak almak için bir alışveriş merkezine gittim, o sırada gözüme bıçak çarptı. Olur da eşim barışmak istemezse diye eşimi korkutmak gayeli bıçağı da aldım.

“Kendimi kaybettim, bıçağı sapladım”

Eşim ve çocuklarımla birlikte abimin meskenine gittik. Abim bizi konuta almadı, ben de çocuklara üst çıkmalarını söyledim. Daha sonra eşimle baş başa konuşmaya başladık, barışmak istediğimi söyledim, eşim reddetti. Ben de o vakit mutabakatlı boşanalım, annemin üzerine yemin ederim ki seni rahat bırakacağım dedim. Anneme hakaret etti, annem vefat ettiği için gözüm döndü. Eşimi korkutmak için yanımda taşıdığım bıçağı göğüs kısmına sapladım. Kendimi kaybettiğim için bu olay yaşandı. Pişmanım.

‘Öldürmek kastıyla bıçağı evvelden temin etti’

Hazırlanan iddianamede, kuşkulu Şener Barut’un, boşanma kademesinde olduğu eşi ile görüşmeye gittiği, gitmeden evvel bıçak aldığı, görüşme sonucunda eşinden olumlu karşılık alamaması üzerine bu ihtimal için yanında bulundurduğu bıçağı çıkararak eşinin göğüs kısmına sapladığı, şüphelinin eşini öldürmek kastıyla kelam konusu bıçağı evvelden temin ettiği aktarıldı.

Ağırlaştırılmış müebbet istendi

Hazırlanan iddianamede kuşkulu Şener Barut’un ‘eşe karşı tasarlayarak taammüden öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırılması talep edildi.

Şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir