İstek Çalımbay: Hakem yanılgılarından her sene 6-7 puanımız gidiyor

Spor Haberleri May 14, 2023 Yorum Yok
AA

Süper Lig gruplarından Sivasspor’un teknik yönetici İstek Çalımbay, her dönem hakem yanlışlarına maruz kalan bir ekip olduklarını savundu.

Çalımbay, AA muhabirine, ligde kalan haftalarda birçok ekibin kritik maçlar oynayacağını belirtti.

“Telafisi olmayan maçlar oynuyoruz”

Ligin üstündeki ve altındaki grupların telafisi olmayan maçlara çıkacağını vurgulayan Çalımbay, şunları dedi:

“Biz de telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Onun için de maçlara güzel hazırlanmamız, güzel oynamamız ve konsantre olmamız gerekiyor.”

“Zor maçlarımız var ve bunun farkındayız”

Kırmızı-beyazlı takımı kalan haftalarda ligde ve kupada kuvvetli maçların beklediğini anlatan deneyimli teknik adam, şöyle konuştu:

“Galatasaray’la ligde, Fenerbahçe’yle kupada art geriye oynayacağız. Kasımpaşaspor, Konyaspor ve Kayserispor’la maçlarımız var. Güç maçlarımız var ve bunun farkındayız.”

“Arkadaşlarımız saha içerisinde yapmaması gereken işleri yaptı”

Rıza Çalımbay, Üstün Lig’de geride kalan hafta Ümraniyespor’a 4-1 mağlup oldukları maçta hayal kırıklığı yaşadığını lisana getirerek, şu tabirleri kullandı:

“Maça hazır formda gittik. Herkesin başı oradaydı. Herkes o maçı aldığımız vakit büyük ihtimalle sorun yaşamayacağımızı biliyordu lakin maalesef beklediğimizin dışında oyun oynadık. Arkadaşlarımız saha içerisinde yapmaması gereken işleri yaptı.”

Mustapha Yatabare’nin kırmızı kart görmesinin maçın bahtını değiştirdiğini belirten Çalımbay, yaşadıkları şanssızlıklar nedeniyle kaybettikleri için üzgün olduklarını kaydetti.

“Hakem yanlışlarından her sene 6-7 puanımız gidiyor”

Çalımbay, Sivasspor’da 4. dönemini geçirdiğini, her dönem hakem yanılgılarına maruz kaldıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Hakem yanılgılarından her sene 6-7 puanımız gidiyor. Bu sene de o denli. Golümüzü bile saymadılar, iptal nedenini bulamadılar. Bizim puanımız geçti gitti ve hiç kimse üstünde durmadı. Bir sefer taraftar ve idarenin kesinlikle kadroya sahip çıkması gerekiyor. Zira bunlar her vakit başımıza geliyor. Bundan evvel de yapıldı. 10 maç cezası olan oyuncunun cezasını bitiriyorlar ve bize karşı oynuyor, 2 gol atıyor. Onun için burada bu türlü şeyleri çok yaşadık. Sivas, gerek deplasmana gelen oyuncular gerekse kadrolar için hoş bir yer. Hakem ve oyuncu arkadaşlarımız berbat bir biçimde Sivas’tan ayrılmıyor. Yeterli bir yer olduğu için hakemler için de kolay. Yanılgı yapsalar bile bir şey olmuyor. ‘Nasıl olsa Sivas, sesi de çıkmıyor’ diyorlar. Şayet bize yapılanı ‘Dört Büyükler’den birine yapsınlar, hakemlik hayatları biter.”

“En avantajlı olan başkan Galatasaray”

Şampiyonluk yarışında başkan Galatasaray’ın avantaja sahip olduğunu lisana getiren Çalımbay, şu değerlendirmede bulundu:

“En avantajlı olan önder Galatasaray. Beşiktaş’ın çok hoş bir çıkışı var. Fenerbahçe’de geçen haftaki puan kaybı biraz eza yaratır.”

(Görüntüler BeIN Sports’tan alınmıştır.)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir