İçişleri Bakanı Süleyman Soylu harita üzerinden terörden temizlenen bölgeleri gösterdi

Gündem May 19, 2023 Yorum Yok

14 Mayıs’ta sandık başına giden Türkiye kararını verdi.

Rekor bir iştirakin yaşandığı seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.50 ile sandıktan yeniden birinci çıkarken öbür Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy oranı ise yüzde 44.89 olarak kayıtlara geçti.

İkinci tipe kalan seçimlerde Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a karşı hezimete uğraması, muhalif seçmeni öfkelendirirken 14 Mayıs gecesinin yankıları da sürüyor..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tv100 canlı yayınında seçimi kıymetlendirdi.

“CHP’li hangi seçmen terör örgütünün Türkiye’de güçlenmesini ister”

Siyasetin bir strateji olduğunu belirten Bakan Soylu, çıkan sonuçları yorumladığında seçmene kederlerini anlatabildiklerini vurguladı.

Bakan Soylu şu tabirleri kullandı:

Cumhur İttifakı olarak ortaya koyduğumuz değerlendirmeler milletimiz tarafından kabul edilmiştir. Togg, Altay tankı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, İHA/SİHA’lar, Hürkuş millet tarafından kabul edildi. Bize oy verenlere sorunumuzu anlatabilmişizdir. CHP’li hangi seçmen terör örgütünün Türkiye’de güçlenmesini ister?

Türkiye’de terörist sayısı 77’ye düştü. Dün yapışan operasyonla 5 terörist sarı torbaya girdi. Toplumun büyük kısmıyla mutabıkız. Mutabık olmadığımız olanlar olabilir. Mutabık olmamız gerekenler var, olmamamız gerekenler var. Siyaset bu türlü bir yere oturuyor. Bizim yapacağımız iş çok açık, herkese gidip anlatıyoruz. Biz şu anda bize oy veren, vermeyenlere kendimizi hatırlatmaya yönelik bir strateji belirledik.

Harita üzerinden terörden temizlenen bölgeleri anlattı

Terörle gayrete de değinen Bakan Soylu, harita üzerinden yaptığı anlatımla Türkiye’nin terörden temizlenen bölgelerini gösterdi:

“Karadeniz terörist yok, Iğdır’da yok, Ardahan’da yok, Erzurum’da yok”

İlkbahar-Yaz operasyonlarımızı o bölgede başlattık. Terör örgütünün iki ana bölgesi var. Biri Diyarbakır-Lice dediğimiz bölge, oburu de Bestler-Dereler dediğimiz bölge. ‘Tertemiz’ denilen bölgelerin her birinde şehit kanlarımız var. Karadeniz’de terörist vardı ancak bugün yok.

İBB’ye terörist alanlar Karadeniz’de, Karadenizlilik taslamaya çalışıyor. Eren Bülbül’ü şehit edenleri İBB’ye almaya çalışanlara söylüyorum. 15 Temmuz’un çabucak ardından Iğdır’da terörist vardı, şu anda Iğdır’da terörist yok. Ardahan’da terörist vardı, şu anda yok. Erzurum’da terörist vardı, şu anda yok, tertemiz.

“Türkiye’de toplam 77 terörist kaldı, bunların da 20 adedinin kolu bacağı yok”

Türkiye’de toplam 77 terörist kaldı ve uğraş hala devam ediyor. Bu 77 adedin de 20 adedinin kolu yok, bacağı yok. Türkiye’de yüzde 95 terör olayları azaldı. Terör devleti kurmak istiyorlar, kavgamız bu.

“Kılıçdaroğlu’nun iktidarı değerine vermek istediği yer de burası”

Kılıçdaroğlu’nun iktidarı değerine vermek istediği yer de burası. Şu anda ABD’li generaller burada at koşturmak istiyor, gayretimiz bu. Türkiye, bu çabayı verirken Togg otomobilini yaptı, Sakarya gaz alanında gaz çıkardı, Gabar Dağı’nda petrol buldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir