Hamza Dağ İzmir’de konuşu: 7’li koalisyona en çok sevinenler Kandil ve Pensilvanya oldu

Gündem May 12, 2023 Yorum Yok
AA

Türkiye’nin büyük seçimine 3 gün kaldı.

Yurdun her köşesinde büyük heyecan oluşturan seçimin alanda da çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biri de Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi.

Partisi tarafından Menemen Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşan AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, 14 Mayıs seçimlerinin Türkiye için kıymetli olduğunu söyledi.

Dağ, “7’li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı açıklanmasından sonra seçim sonucuna dair en önemli mana da sevinç naraları nerede atıldı? Bir Kandil, iki Pensilvanya’dan atıldı. Hasebiyle Kandil’in ve Pensilvanya’nın desteklediği bir adayın bu seçim kampanyasında tartışılması kadar olağan bir şey yok.” dedi.

“Beka seçimi olduğunu biz kendi kendimize çıkarttığımız bir iş değil”

Böyle de yapmaya çaba ettik lakin karşımızda o denli bir tablo oluştu, o denli bir şer ittifakı oluştu ki açıkçası bu şer ittifakını konuşmadan yaptığımız ve yapacağımızı konuşmak milletimize açık bir biçimde haksızlık olurdu.

Şer ittifakı derken neyi kastediyoruz? Bunu biz uydurmuyoruz. Bu seçimin bir beka seçimi olduğunu biz kendi kendimize çıkarttığımız bir iş değil. 7’li koalisyonun Cumhurbaşkanı adayı açıklanmasından sonra seçim sonucuna dair en önemli manada sevinç naraları nerede atıldı?

Bir Kandil, iki Pensilvanya’dan. Hasebiyle Kandil’in ve Pensilvanya’nın desteklediği bir adayın bu seçim kampanyasında tartışılması kadar olağan bir şey yok.

“Yerli ve ulusal işlerimizi bundan sonrada hayata geçireceğiz”

Dağ, AK Parti’nin iktidar olduğu 21 yıldır çok kıymetli işlere imza attığını, 2,5 yıldır da AK Partili Menemen Belediyesinin efsane işler yaptığını aktardı.

15 Mayıs’ın Yunan’ın İzmir’e çıktığı ve İzmir’i işgal ettiği tarih olduğunu hatırlatan Dağ şu tabirleri kullandı:

TCG Anadolu İzmir’e geldi. Ehemmiyeti ne biliyor musunuz? 15 Mayıs günü TCG Anadolu İzmir Körfezi’nde olmaya devam edecek. Buradan birileri bildirisini alsın. Biz yerli ve ulusal işlerimizi nasıl hayata bugüne kadar geçirmişsek bundan sonra geçirmeye devam edeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir