Hakan Bayrakçı 2. cins için anketini paylaştı

Gündem May 17, 2023 Yorum Yok

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan seçimler ile birlikte vatandaş tercihini yaptı.

Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.5’lik oy oranıyla, Kemal Kılıçdaroğlu’nu mağlup etmesine karşın, yüzde 50 artı 1 oya ulaşılamadığı için seçim 2. çeşide kaldı.

Anket firmalarının birçok yanıldı

Seçimden evvel ise birçok anket firması toplumsal medyada ve kendi sitelerinde anket paylaşımları yaptılar. Sonuçların belirli olmasıyla birlikte birçok anket fimasının varsayımlarında yanıldığı anlaşıldı.

Anketlerin çoğunlukla ikinci sırada gösterdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, sandıkların yüzde 99’unun açıldığı tabloda, oyların yüzde 49.5’ini aldı. Anketler, Erdoğan’ın oyunu yüklü olarak yüzde 43-45 bandında gösteriyordu.

Seçimi çok yakın iddia etti

Birçok anket firması yanılırken, SONAR Araştırma Lideri Hakan Bayrakçı’nın yayınladığı anket ise, seçimde çıkan oy oranlarına en yakın kestirimlere sahipti.

SONAR Araştırma’nın bilgilerini aktaran Bayrakçı, cumhurbaşkanlığı yarışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için yüzde 48.8, Kemal Kılıçdaroğlu için yüzde 44.1, Sinan Oğan için yüzde 3.5 oy varsayımında bulunmuştu.

Hakan Bayrakçı’nın 2.tur tahmini

CNN Türk’te, 3 Mayıs’ta yapılan araştırmaya nazaran 2. tıp için varsayımlarını de paylaşan Bayrakçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı yüzde 52,1 ile galip gösterirken, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ise yüzde 47,9 olarak verdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir