Google, yeni yapay zeka özelliklerini paylaştı

Genel May 12, 2023 Yorum Yok
AA

Google, her yıl düzenlediği geliştirici aktifliği “Google I/O”da, yapay zeka alanındaki çalışmalarını açıkladı.

Etkinlikte tanıtılanlar ortasında yapay zeka için yeni PaLM 2 büyük lisan modeli, Gmail için yeni yapay zeka yazma araçları, Pixel 7a Android telefon, Pixel Tablet ve 1799 dolarlık Pixel Fold katlanır telefon üzere yeni eser ve hizmetler öne çıkarken, yapay zeka sohbet robotu Bard’a eklenen özellikler de görücüye çıktı.

Şirketten yapılan açıklamada, ChatGPT rakibi yapay zeka sohbet botu Bard’ın başlatılmasından bu yana yaklaşık 2 ay geçtiği anımsatılarak, birinci olarak ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulan yapay zeka hizmeti için birçok geri bildirim alındığı aktarıldı.

Açıklamada, Bard’ın 180’den fazla ülke ve bölgeye açıldığı, yapay zeka hizmetinin artık Japonca ve Koreceyi desteklediği, yakında 40 lisanı destekleme yolunda olduğu aktarıldı.

Yakında Bard’ın daha görsel hale geleceği aktarılan açıklamada, kullanıcıların yanıt metnine ek olarak keşfetmek istedikleri şeyler hakkında görsel karşılıklar da alabileceği kaydedildi.

Açıklamada, Bard’ın Dokümanlar, Drive, Gmail ve Haritalar üzere Google uygulama ve hizmetlerinin entegre edilebileceği işaret edilerek, bu araçlar kullanılırken kapalılık ayarlarının kullanıcı denetiminde olacağı vurgulandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir