FIFA yayıncısı EA, yüzlerce çalışanı kovacak

Genel Nis 02, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Küresel iktisatta yaşanan badireler, dev teknoloji şirketlerini de etkiliyor. Bu nedenle birçok dev şirket, işe alımları yavaşlatma ve işten çıkarma siyasetini benimsiyor.

ABD şirketleri dünya çapında yükselen faiz oranları ortasında potansiyel bir ekonomik gerileme için hazırlanırken, teknoloji firmaları son işten çıkarmalara öncülük etti.

EA, çalışanlarını kovacak

Electronic Arts (EA) çarşamba günü yaptığı açıklamada, iş gücünün yaklaşık yüzde 6’sını işten çıkaracağını ve ofis alanını azaltacağını söyleyerek, işten çıkarmaları açıklayan en son büyük görüntü oyunu yayıncısı oldu.

Geçen yılın mart ayı sonunda yaklaşık 12 bin 900 çalışanı olan EA, tekrar yapılandırmayla ilgili olarak 170 milyon ila 200 milyon dolar ortasında harcama yapmayı planlıyor.

CEO Andrew Wilson bir blog gönderisinde şu tabirlere yer verdi:

Portföyümüzde daha fazla odaklanmaya devam ettikçe, stratejimize katkıda bulunmayan projelerden uzaklaşıyor, gayrimenkul ayak izimizi gözden geçiriyor ve kimi takımlarımızı tekrar yapılandırıyoruz.

Wilson, “FIFA” futbol görüntü oyunu serisinin ve “The Sims”in ardındaki EA şirketinin, çalışanlara öbür projelere geçme fırsatları sağlayacağını ve bunun mümkün olmadığı durumlarda kıdem tazminatı ve ek yararlar üzere seçenekler sunacağını belirtti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir