Fernando Muslera: Şampiyonluğa odaklandık

Spor Haberleri Nis 02, 2023 Yorum Yok

Galatasaray’da idare, teknik heyet ve futbolcular, dün akşam gerçekleştirdiği egzersizin akabinde iftar tertibinde bir ortaya geldi.

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Futbol A Grubu Teknik Yöneticisi Okan Buruk, teknik heyet ve oyuncuların yer aldığı iftar yemeğinde kaptan Fernando Muslera, Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

“Hepimiz şampiyonluk gayretine odaklanmış durumdayız”

Şampiyonluk hakkında konuşan Fernando Muslera, şunları söyledi:

“Teknik takım, oyuncular, hepimiz şampiyonluk uğraşına odaklanmış durumdayız. Bu bahiste Erden Bey’e ve lidere teşekkür ediyoruz. Taraftarımızla birlikte fedakarlık yaparak daima birlikte şampiyonluk yolunda devam etmeye çalışıyoruz.”

“Adana Demirspor maçı çok sıkıntı bir maç olacak”

Muslera, Harika Lig’in 27. haftasında oynayacakları Adana Demirspor maçı hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“Adana Demirspor maçı çok güç bir maç olacak. Ulusal grup maçları sonrası oynanan karşılaşmalar sıkıntı oluyor. Çok ulusal oyuncumuz var. Bizim için farklı bir meydan okuma olduğunu söyleyebiliriz.”

“Bazen kaybetmek de önemli”

Fernando Muslera, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Bazen kaybetmek de değerli. Gerçeklerle yüzleşmemizi sağlıyorlar. Rakipler bize karşı yüzde 200 ile oynuyor. Çok düzgün bir grubumuz var. Cumartesinden itibaren tüm maçları kazanıp şampiyonluk yolunda ilerleme amacımız var.”

“Okan Hoca çok düzgün iş çıkardı”

Uruguaylı kaleci son olarak Okan Buruk hakkında şunları dedi:

“Adaptasyon kıymetli bir şey. Oyuncular zorlanabiliyor. Lisan, kültür, futbol farklı. Süratli ve farklı bir futbol oynanıyor. Bu küme inanılmaz oyunculardan oluşuyor, süratli bir biçimde adapte oldular. Burada Okan Hoca da çok düzgün iş çıkardı. Bunun altını çizmek lazım.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir