Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Anelka kaçan şampiyonluk için Daum’u suçladı

Spor Haberleri Mar 31, 2023 Yorum Yok
ensonhaber.com

Ocak 2005’te Fenerbahçe’ye transfer olan ve 1.5 yıl sarı-lacivertli formayı giyen Fransız eski futbolcu Nicolas Anelka, Haber Global’e konuştu.

44 yaşındaki Anelka, “2006’da Denizlispor’la oynadığımız şampiyonluk maçında teknik yönetici Christoph Daum’un Nobre’yi tercih etmesine şaşırdım, beklenmedik bir karardı. Şampiyonluğun gitmesinde de bunun tesiri var. Maçtan bir gün evvel Fransa Ulusal Ekibi takımı açıklandı, o takımda yoktum. Hocanın da bundan etkileneceğimi düşündüğü için bu türlü bir karar aldığını düşünüyorum. Hepimizin beklentisinin bilakis sürpriz bir tercihti. Nobre de âlâ bir golcüydü ancak yeni sakatlıktan çıkmıştı. Bu yüzden sürpriz olmuştu” dedi.

“Fenerbahçe’ye dönebilmeyi çok isterim”

Fenerbahçe’ye dönebilmeyi çok isterim. Çin’den ayrıldığım periyotta Fenerbahçe’ye gelmek istedim ve Fenerbahçe’nin büyük rakiplerinden biri bana teklifte bulunmuştu fakat Fenerbahçe’ye olan sevgimden ötürü bunu reddettim.

Alex’i unutamıyor

Alex’le saha içinde çok âlâ vakit geçirdik. Oynadığım en düzgün 10 numaraydı. Çok özel bir oyuncuydu. Oyun görüşü, frikikleri çok özeldi.

Beşiktaş maçları

Bu maçlar özelinde başka bir motivasyonum yoktu. Olağan bu maçları oynamak daha güç. Değerli olan her vakit kazanmaktı. Derbiyi kaybetmeyi sevmezdim. Bu maçları oynamaktan zevk alıyordum.

Arda Güler ve Ferdi Kadıoğlu hakkındaki düşünceleri

İki ismin de kendilerini test etmeleri için yurt dışına gitmelerini tavsiye ederim. Tahminen planları ortasında büsbütün Fenerbahçe’de kalmak vardır. Asla Türk futboluna saygısızlık etmek istemem fakat yurt dışında kıymetli kulüplere gitmeliler. Daha sonra tekrar Fenerbahçe’ye de dönebilirler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir