Fenerbahçe’den grup otobüsünün kurşunlanma olayıyla ilgili adalet daveti

Spor Haberleri Nis 06, 2023 Yorum Yok

Fenerbahçe toplumsal medya hesabı üzerinden 8 yıl evvel Çaykur Rizespor deplasmanı dönüşünde gerçekleştirilen ve failinin hala bulunamadığı ekip otobüsünün kurşunlanması olayına ait bir açıklama yayımlandı.

Sarı-lacivertlilerden yapılan duyuruda şu tabirler yer aldı:

“Bugün, 39 canımıza kast edilen günün üzerinden geçen 8. yıl. Bugün hukuka, adalete inananların ellerinin boş kaldığı 96. ay. Bugün, Fenerbahçe’yi öldürmek isteyenlerin özgürce yaşamaya devam ettiği 2922. gün. Bugün, vicdanların sızladığı 70128. saat. Ekip otobüsümüzün onlarca canımızın silahlı saldıraya uğradığı 4 Nisan 2015 günü, bizim için Fenerbahçe’ye kumpas kurulmuş 3 Temmuz 2011’in, 12 Mayıs 2012’nin bir öbür yüzü… Ve bugün, milyonlarca Fenerbahçeli ismine bir sefer daha tüm sorumlulara Türkiye Cumhuriyeti yargısına, kıymetli yargı mensuplarına sesleniyoruz. Hukukun sessiz, adaletin tahlilsiz, faillerin meçhul, hatalıların cezasız kaldığı, bir saat, bir gün, bir ay ve bir yıl daha yaşamak istemiyoruz. Bunu kabul etmiyoruz. Türk yargısı ve adaleti, bu karanlığın devam etmesine müsaade vermeyecek, inanıyoruz. Adalet bekliyoruz, hukuk talep ediyoruz. Yarınlara inanmak istiyoruz”

Ne olmuştu?

Fenerbahçe grup otobüsü, 4 Nisan 2015’te Rizespor galibiyeti sonrası Rize’den hareket ederken Trabzon Sürmene yolunda kurşunlanmıştı.

Failler olay yerinden kaçarken, sarı-lacivertlilerde bu olayın akabinde birtakım oyuncular mevt korkusu nedeniyle dönem sonunda kadrodan ayrılmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir