Turkish Airlines EuroLeague play-off çeyrek final serisi birinci maçında temsilcimiz Fenerbahçe, Yunanistan takımı Olympiakos’a konuk oldu.
Karşılıklı basketlerle başlayan maçta Walkup’ı durdurmakta zorlanan ve 14-7 geriye düşen sarı-lacivertli takım Pierre, Calathes ve Jekiri’nin sayılarıyla tekrar oyunda dengeyi sağladığı birinci çeyreği 21-19 önde geçti.
İkinci çeyrekte Fenerbahçe Beko’nun iki sefer farkı açma teşebbüsüne Vezenkov ve Larentzakis’in basketleriyle karşılık veren konut sahibi grup Papanikolaou’nun üç sayılık atışıyla soyunma odasına 37-35 üstünlükle gitti.
Vezenkov ve Canaan’ı durdurmakta zorlanan Fenerbahçe Beko karşısında 28. dakikada skoru 60-49’a getiren Olympiakos kalan kısımda oyunun hakimiyetini büsbütün ele geçirerek salondan 79-68 galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/26/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-kaybetti_99090331.jpg)
Toplam 3 galibiyete ulaşan kadronun Final Four’a yükseleceği eşleşmede ikinci maç 28 Nisan Cuma günü yeniden Olympiakos’un konut sahipliğinde oynanacak.
Olympiakos: 79 – Fenerbahçe Beko: 68
Salon: Barış ve Dostluk
Hakemler: Miguel Angel Perez (İspanya), Mehdi Difallah (Fransa), Tomislav Hordov (Hırvatistan)
Olympiakos: Walkup 7, Canaan 18, Fall 9, Vezenkov 19, Papanikolaou 3, Larentzakis 3, Sloukas 5, Peters, Black 4, Mckissic 11
Fenerbahçe Beko: Calathes 7, Hayes-Davis 11, Pierre 13, Jekiri 4, Dorsey, Motley 15, Şehmus Hazer, Guduric 12, Metecan Birsen, Edwards 6, Melih Mahmutoğlu, Antetokounmpo
1. dönem: 19-21
Devre: 37-35
3. dönem: 63-51
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/26/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-kaybetti_99095469.jpg)
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/26/fenerbahce-euroleague-play-off-ilk-macinda-olympiakosa-kaybetti_99095377.jpg)
Yorum Yok