Kadınlar Basketbol Üstün Ligi’nde olağan dönemi önder tamamlayan ve play-off yarı finalinde BOTAŞ’ı 2-0 geçerek ismini finale yazdıran Mersin takımı ÇBK Yenişehir Belediyesi, Galatasaray’ı 2-0 yenerek eleyen Fenerbahçe ile final serisinde karşı karşıya geldi.
İlk yarı kıran kırana geçti
Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanan serinin birinci müsabakasına süratli başlayan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, birinci 5 dakikayı 13-10 önde geçti.
Şerife Alperi Onar’ın elinden bulduğu 3’lüklerle oyuna ortak olan Fenerbahçe, Hayes’i durdurmakta zahmet çekince Mersin grubu birinci dönemi 21-20 önde tamamladı.
Karşılıklı basketlerle geçilen ikinci dönemde Meesseman ve Stewart ikilisiyle pota altında tesirli olan Fenerbahçe, skora dengeyi (32-32) getirdi. Şerife Alperi Onar’ın da dayanak vermesiyle öne geçen sarı-lacivertliler soyunma odasına 41-37 üstünlükle gitti.
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/22/fenerbahce-cbk-mersin-yenisehir-belediyesi-karsisinda-seride-1-0-on_42780693.jpg)
Fenerbahçe, birinci maçı kazandı
İyi oyunu sürdürdüğü üçüncü dönemi 60-56 önde tamamlayan Fenerbahçe, son dönemde rakibinin farkı azaltmasına müsaade vermeyerek müsabakayı 75-68 kazandı.
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/22/fenerbahce-cbk-mersin-yenisehir-belediyesi-karsisinda-seride-1-0-on_42783139.jpg)
İkinci maç yarın yapılacak
Bu skorla Fenerbahçe seride 1-0 öne geçti. 3 galibiyete ulaşacak ekibin şampiyon olacağı play-off final serisinin ikinci maçı yarın 18.00’de Servet Tazegül Spor Salonu’nda oynanacak.
![](https://icdn.ensonhaber.com/resize/703x0-85/resimler/diger/kok/2023/04/22/fenerbahce-cbk-mersin-yenisehir-belediyesi-karsisinda-seride-1-0-on_42787540.jpg)
Yorum Yok