Fatih Erbakan: Ahlak bozan medyanın ıslah edilmesi lazım

Gündem May 12, 2023 Yorum Yok
DHA

Seçime günler kala Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan çalışmalarını sürdürüyor.

Önce Sultangazi Sinoplular Derneği’ni daha sonra ise Tüm Canbeyler Derneği’ni ziyaret eden Erbakan, vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Erbakan burada yaptığı konuşmasında, “Milletimiz İnşallah 14 Mayıs’ta, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımıza dayanak olacak, milletvekilliği seçiminde de Ulusal Görüş anlayışını, Ulusal Görüş ruhunu meclise yine taşımak için milletvekilliği seçimlerinde oylarını Tekrar Refah Partimize verecek. Bunun için çaba ediyoruz” diye konuştu.

“Uygun medyanın inşa edilmesi lazım”

Medyada ahlak bozan yayınlara da reaksiyon gösteren Erbakan, şu sözleri kullandı:

Şu televizyon dizilerini görüyorsunuz, Kim Kimin annesi, kim kimin babası, kim kimin çocuğu muhakkak değil. Her kısımda adamın yeni bir çocuğu, yeni bir eşi çıkıyor. Artık ahlakı ifsat etmek için yalnızca müstehcenlik, açık saçıklık olmasına gerek yok. Bu senaryo da gençleri ifsat ediyor. Bu türlü bir yaşantıyı olağanlaştırıyor, doğallaştırıyor ve tepkisizleştiriyor. 12, 13, 15 yaşındaki çocuğun zihnine bunu işliyor. Bunun ıslah edilmesi lazım. Zira medya gençler üzerinde çok tesirli. Tarihimize, kıymetlerimize ve kültürümüze uygun bir medyanın inşa edilmesi lazım.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir