Evlenmek isteyen gençten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gülümseten istek

Genel May 22, 2023 Yorum Yok

Her vakit lisanında olan gelecekleri için çalıştı, projelerinde de onların talebi doğrultusunda çıtayı arşa çıkardı.

Türkiye’yi onların katkılarıyla Cumhuriyet tarihinin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımlarıyla tanıştırdıkları da hiçbir vakit hatırlatmadan geçmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, o çok sevdiği gençliği ile İstanbul Rami Kütüphanesi’nde buluştu.

Gündeme dair değerli iletiler veren Cumhurbaşkanı, daha sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Kahkahalar havada uçuştu

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Kısmı 2. sınıf öğrencisi Necati Işık, mikrofonu eline aldı, sonrasında kahkahalar havada uçuştu.

Plastik enjeksiyon firmasında maaşlı olarak çalıştığını belirten Işık, bu bilginin kıymetli olduğunu ve birazdan kullanacağını söylemesi üzerine Erdoğan, “Yalnız çok fazla kullanma ha.” dedi.

Işık da “Tamamdır.” diyerek gülümsedi.

Işık, “Bu müzik burada bitmez” albümünü çok sevdiğini, telefondan dinlediğini belirterek, “Tabii sizin favoriniz ‘Zindandan Mehmed’e mektup’ onu biliyorum, kimseye vermiyormuşsunuz.” sözünü kullandı.

Evlenmek isteyen genç

“Duygulu yer” dedi, kelamı evlilik paketine getirdi

Erdoğan, bunun üzerine “Hepsi de favorim. Zira 10 şiir, onları bayağı seçerek yaptık. Cezaevine girmeden evvel onu yapmıştık. Yani o şiirlerin hepsi gerçekten severek, inanarak okuduğum şiirlerdi ve hala da severim. Burada da olağan ‘Zindandan Mehmed’e mektup’ benim favorilerimden bir tanesi. Zira Üstad’ın şiiri olur da favori olmaz mı?” diye konuştu.

Albümden “Sana, bana, vatanıma, ülkemin beşerlerine dair” şiirini sevdiğini söyleyen Işık’a, Erdoğan “O da hoş.” dedi.

Işık’ın, Fazilet Beyazıt’ın şiirin sonunda “Can kuşum, umudum, canım sevgilim.” dediğini hatırlatması üzerine Erdoğan, “Orası çok hisli.” yorumunu yaptı.

Bunun üzerine, “Evet çok hisli. Ben de hisli bir yere geleceğim. 150 bin liralık evlilik paketi vaadiniz var, malum. Vadesi de hoş, ödemesiz olması da hoş.” diyen Işık’a, Erdoğan “Bekarsın galiba.” sorusunu yöneltti.

Kız isteme kelamı verdi

Bekar olduğunu söyleyen Işık, “Sayın Cumhurbaşkanım, hayır işlerinde ivedi etmek lazım. Ben Meclis’teki güvenoyu alındıktan çabucak sonra bunun hemen çalışılmasını arz ediyorum. Az evvel de dedim birinci başta siz bana takviyesi verirseniz maaş var, oradan ben devam edeceğim. Bir de bizim müstakbel kayınbaba sizi çok seviyor. Yani onu, bu garibi sevindirir de bir isterseniz.” dedi ve Cumhurbaşkanı’ndan sevdiği kızı babasından istemesini talep etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sempatik gence “İsteriz be. Gökten ne yağar ki yer kabul etmez.” sözleriyle karşılık verdi.

“Hani bir yanlış yapmaz değil mi?” diye soran Erdoğan’a Işık, “Yapmaz efendim. Ordulu, sizi çok seviyor. Karadenizli, ben de Konyalıyım. İki taraf da aslında ziyadesiyle muhabbetli efendim.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da “İnşallah hayrolsun bakalım.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir