Eskişehir’de Zerin’in vefatıyla ilgili tutuklanan sevgilisine ağırlaştırılmış müebbet mahpus talebi

Genel Nis 12, 2023 Yorum Yok
İHA

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesi Emek Mahallesi’ndeki binanın ikinci kat camından düşerek hayatını kaybeden 36 yaşındaki 1 çocuk annesi Zerin Kılınç’ın vefatıyla ilgili başlatılan soruşturmada kuşkulu sıfatıyla gözaltına alınan sevgilisi Yılmaz S., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Devam eden soruşturma sürecinin akabinde tutuklanan Yılmaz S. hakkında iddianame hazırlandı.

İddianamede mağdur, müşteki ve şahit sözleri, şüphelinin birbiriyle çelişen savunmaları, olaya ait kamera imajları, olay yeri inceleme takımlarının raporları, otopsi raporu ve isimli tıp raporları, telefon incelemelerine ait raporlar değerlendirildi. İddianamede, 12 yaşında bir kızı çocuğu annesi olan maktulün Yılmaz S. ile kıskançlıktan ötürü daima tartışma yaşadığı yer aldı.

Tehdit iletileri ortaya çıkmıştı

Tutuklu Yılmaz S.’nin Zerrin Kılınç’a çalıştığı iş yerindeki müdür ile ortasında alaka olduğu gerekçesiyle tehdit içerikli iletiler gönderdiği ve olay günü de ortalarında tartışma çıktığı belirtildi. Ayrıyeten iddianamede tartışma esnasında Yılmaz S.’nin maktulü darp ettiği ve cam kenarındayken iterek yere düşüp vefatına sebep olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.

İntihara meylinin olmadığı belirlendi

İddianamede, tüm kanıtlarla birlikte tutuklu Yılmaz S. ile Zerin Kılınç’ın sevgili olması, ayrıyeten mağdur ve müştekilerin beyanları sonucunda maktulün intihara meylinin olmadığının belirlendiği belirtildi. Ağustos ayında alınan isimli tıp raporunda maktul Zerin Kılınç’ın kanında uyuşturucu unsur tespit edilmesiyle meskende bulunan uyuşturucu husus içmek ve satmak için kullanıldığı düşünülen materyaller nedeniyle Yılmaz S. hakkında ‘uyuşturucu unsur ticareti yapmak’ suçundan da farklı soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Ağırlaştırılmış müebbet mahpusu talep edildi

İddianamede belirtilen bulgularla Yılmaz S. hakkında ‘kadına karşı taammüden öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet, ‘kadına karşı tehdit’ suçundan ise 2 yıla kadar mahpus talep edildi. Ayrıyeten Zerin Kılınç’ın ailesinin avukatı, olay yerine birinci giden polis memurlarının gerekli incelemeyi yapmayarak misyonlarını berbata kullandıkları savıyla başsavcılığa hata duyurusunda bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir